EN İYİ KAMERALAR iPHONE 8 VE iPHONE 8 PLUS’TA

By cskaraman
En iyi kamera iPhone 8

En iyi kamera iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta

Akıllı telefonları ve kameraları belli başlı bazı standarlara göre değerlendiren ve 100 üzerinden puanlayan firma olan DxOMark, yeni çıkan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerini de testlerinden geçirdi ve puanlandı. Sonuçlara göre bu iki model artık zirvenin yeni sahipleri. En iyi kamera iPhone 8 Plus’ta iken iPhone 8 ise ikinciliği alarak zirveyi şimdilik kapattılar. Öyle zannediyoruz ki iPhone X test edildiğinde zirvedeki ilk 3 ürün Apple markası olan iPhone’un egemenliğine geçecek.

en iyi kamera iphone 8

Telefonlar, kamera yazılım ve sensör iyileştirmelerine göre değerlendirildi. Sonuç olarak iPhone 8 Plus 94 puan, iPhone 8 ise 92 puan alarak zirveye yerleşti. Her iki telefonun da düşük ışık çekimlerinin çok beğenildiği DxOMark platformunda telefonların renk doğruluğu ve zengin detayları ile bir hayli ilgi uyandırdı. Çok daha gelişmiş HDR ’ın da oldukça ilgi çekici olduğunu da ayrıca vurgulandı.

en iyi kamera iphone 8DxOMark veri tabanına göre daha önce başka cihazlarda yapılan testlerde Galaxy S8; 88 puan, HTC U11; 90 puan, Google Pixel; 90 puan, Huawei P10; 87 puan almayı başarabilmişti. Ancak test aşamasında ki bazı değişiklikler bu puanların değişmesine de sebep olabilir.

Aşağıda iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus ve Google Pixel fotoğraf karşılaştırmalarını bulabilirsiniz..