Menü Kapat

iPhone 8 depolama seçenekleri ortaya çıktı!

Apple, mobil cihazlarının depolama alanlarını yükseltmeye devam ediyor. Son gelen bilgilere göre iPhone 8 depolama alanı için üç farklı seçenek ile gelecek.

iPhone 8 depolama seçenekleri belli oldu!

Apple, geçtiğimiz aylarda yıllardır eleştirilen 16 GB depolama alanı seçeneğinden vazgeçmişti. Artan uygulama, fotoğraf ve video boyutları sebebiyle şirket hali hazırda satışta olan tüm iPhone modellerinde en alt depolama seçeneğini 32 GB güncellemişti. Weibo kaynaklı bir habere göre yeni iPhone modelleri 64, 256 ve 512 GB seçeneklerine ile gelecek.

iPhone 8 etkinliği için tarih sızdı!

iPhone 8 depolama seçenekleri neler?

iPhone 8’in 12 Eylül’de tanıtılması bekleniyor. Dolayısıyla sızıntıların en yoğun olacağı 3 haftalık döneme girmiş bulunuyoruz. Bu süreçte yeni iPhone’ların özellikleri tamamen netleşirken,bugün depolama alanı seçenekleri ile ilgili Çin kaynaklarından yeni bir rapor geldi.

17-08/24/iphone-8-depolama.jpg

Raporda, Apple’ın OLED ekranlı iPhone modelinde 64 GB, 256 GB ve 512 GB olmak üzere üç seçenek sunacağı iddia ediliyor. Şirketin yeni iPhone’un orta varyantı için 256 GB depolama alanı ve üst düzey varyantı için 512 GB sunması oldukça cesur bir hareket. Ayrıca iPhone 8’in ne kadar pahalı olacağının da net bir göstergesi.

AppleiPad Pro serisi için 512GB depolama seçeneğini bu yılın başlarında sunmaya başlamıştı. Rapora göre 64 GB ve 256 GB NAND entegreleri Toshiba ve SanDisk’ten tedarik edilecek. 512 GB NAND entegreleri ise Samsung ve Hynix tarafından üretilecek.

Apple’ın yakında iTunes’da UHD içerik sunmaya başlayacak olması ve iPhone 8’in uygulama kurulum boyutlarında artışa neden olacak 3x Retina HD ekranla birlikte gelecek olması depolama alanı seçeneğinin artmasındaki en büyük etkenler olabilir. 512 GB’lık iPhone 8’in tahmini 1200 – 1300 dolar bandında bir fiyata sahip olması bekleniyor.

“Teknolojiden bihaber kalmak istemem” diyorsanız teknolojikolisi.com‘u takip edin.