Menü Kapat

Apple cehpesinden yeni sızıntılar

Slashleaks, iPhone 8 işlemci si olan A11 yongasının görüntülerini sızdırdı. Bu ay ismi daha belli olmasa da yeni iPhone konusunda hemen hemen herşeyin belli olduğu bir dönemdeyiz. Sızdırılan HomePod yazılımı ile iPhone 8’in bütün özelliklerini ortaya çıktı. Ayrıca yayınlanan resimler ve videolar ile  iPhone 8’in renk seçeneklerini önceden öğrenmiş olduk. iPhone 4/4s modelindekine benzer bir şekilde arkası tamamen cam olan iPhone’un da görüntülendiği resimlerde daha önce Slashleaks tarafından sızdırılmıştı.

iPhone 8 işlemci A11’in görüntüleri sızdırıldı!

Apple’ın her sene yeni iPhone modellerinde kullandığı A serisi işlemcilerin devamı olan A11 yalnızca iPhone 8’de kullanılacağı bilgisi elimize ulaşmışken, iPhone 7s serisinde hangi işlemci olacağı malesef henüz netlik kazanmış değil.

iphone 8 işlemci

Apple’ın yeni A11 işlemcisini, Tayvan Semiconductor Manufacturing Company’nin (TSMC) ürettiği biliniyor. TSMC, Apple A11’de 10nm FinFET imalat Teknolojisi ile çalışmayı tercih ediyor. Geçtiğimiz haftalarda A11 üretiminin başladığı bilgisi elimize ulaşmıştı.

10nm üretim süreci, işlemci zar alanına daha fazla transistör yerleştirileceği manasına geliyor. Böylelikle A11, selefine göre daha randımanlı çalışacak ve daha az ısınacak. iPhone 8’de yer alacak yeni özelliklerin pil ömrüne negatif tesirini Apple’ın A11 işlemci ile ortadan kaldıracağı düşünülüyor.

 

iPhone Ekran değişimi ve diğer onarımlarınız için bizi lütfen arayın. Yerinizde servis ayrıcalığıyla tanışın.

Ayrıca son teknoloji haberlerini merak ediyorsanız hemen teknolojikolisi.com u ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir