Menü Kapat

iPhone 8 kablosuz şarj süresi uzun olacak!

 

iPhone 8 kablosuz şarj

Apple’ın iPhone 8 ile birlikte kullanıma sunacağı kablosuz şarj özelliğinin detayları yavaş yavaş belli olmaya başladı. Macotakara adlı sitenin iddiasına göre, iPhone 8 kablosuz şarj süresi oldukça uzun sürecek.

iPhone 8’i kablosuz şarj etmek uzun sürecek!

Macotakara’nın konu ile ilgili önemli bir kaynağa dayandırdığı bilgiye göre iPhone 8, Qi kablosuz standardını kullanacak. Qi 1.2 standardının bir parçası olan 15 watt’lık şarj, hızlı şarj olarak kabul ediliyor. Ancak Apple, iPhone 8’in kablosuz şarj işlemini 7,5 watt ile sınırlayan Teknolojiyle devam edecek. Daha güçlü seçenekler varken Apple’ın neden bu teknolojiyi kullanacağı bilinmiyor.

iphone 8 kablosuz şarj

Macotakara, Apple Watch’a benzer bir şekilde iPhone 8 için üretilecek üçüncü taraf şarj cihazlarının da Apple sertifikalı bir çipe ihtiyaç duyacağını belirtiyor. İddiaya göre hem Apple Watch hem de iPhone 8 için aynı şarj aleti kullanılabilir.

Ayrıca raporda yeni iPhone’un Qi kablosuz standardı kullanmasına rağmen Apple’ın üçüncü parti aksesuarları MFi yongasını kullanarak engelleyebileceği bildiriliyor. Bu sebeple iPhone 8 için alternatif kablosuz şarj istasyonları kullanmak mümkün görünmüyor.

iphone 8 kablosuz şarj

iPhone 8’in iPhone 7 Plus bataryası ile hemen hemen aynı miliamper değerine sahip bir batarya ile gelmesi bekleniyor. Bu bataryayı 7.5W güç veren kablosuz şarj pedi ile şarj etmek oldukça uzun süreceği için kablolu hızlı şarj kullanmak daha yerinde olacaktır.

“Teknolojiden bihaber kalmak istemem” diyorsanız teknolojikolisi.com‘u takip edin.