YENİ İPHONE 8 KAMERASI KAÇ MEGA PİKSEL OLACAK?

yeni iPhone 8 kamerası kaç mega piksel olacak?

iPHONE 8 KAMERASI

iPHONE 8 KAMERASI nasıl olacak?” diye merak içindeyseniz, Apple için üretim yapan Tayvanlı lens üreticisi largan’san gelen güzel haberler var. Bildiriliren raporlara göre yeni model Apple cihazları uzun zaman sonra ilk defa mega piksel yükseltecekler.

iPhone 8 kamerası 12 MEGA PİKSELden yüksek olacak!

Apple’a lens üreten Largan,geçen ay Apple’a tam 600 milyon lens modülü gönderdi. Apple için özel olarak kurulan yeni tesislerinde üretilen bu modüllerin yeni iPhone modelleri için üretildiği şimdiden konuşulanlar arasında. Bu yeni modüllerin çok önemli özelliklere sahip olduğunu belirten Largan CEO’su, yüksek kalite fotoğraf ve video çekimi, düşük ışık uyumu ve 3 boyutlu yüz algılama gibi birçok Teknolojiyi de mümkün kıldığını belirtti.

iPHONE 8 KAMERASI

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde ana kamera olarak 12 mega piksel sensörler kullanılıyordu. Bu kez değişmesi beklenen sensörler ile birlikte 12 MP değerinden çok daha yüksek mega piksel değerlerine geçilmesi bekleniyor.

iPhone 8 KAMERASI kaç megapiksel olacak?

Alınan bilgilere göre, 12 mega piksel kamera ile gelmeyeceğini anladığımız yeni iPhone 8, artık  16 MP kamera ile gelecek.

Bakalım Largan tarafından üretilen ve tamamının Apple için olduğu söylenen 600 milyon lensi, şirketin hangi cihazlarında kullanılacak? Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

“Teknolojiden bihaber kalmak istemem” diyorsanız teknolojikolisi.com‘u mutlaka takip edin.