Menü Kapat

ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs, Apple’nın merakla beklenen yeni telefonu iPhone 8 satış fiyatı için önemli bir iddia ortaya attı.

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın, göz bebeği iPhone’un yeni modeline ilişkin oldukça ciddi bir iddia ortaya atıldı. Ünlü yatırım bankası Goldman Sachs,  iPhone 8 satış fiyatı nın Amerika’da 1000 dolar olacağını iddia etti. Bu miktar merakla beklenen yeni modelin şimdiye kadar üretilen en pahalı iPhone olması anlamına geliyor.

iPhone 8 Satış Fiyatı
Amerika’da iPhone 7 ‘nin satış fiyatı 649 USD, 7 Plus ise 769 USD ‘dan satılıyor . iPhone 7’nin Türkiye’deki satış fiyatı 3 bin 799 lira, bu meblağ 7 Plus’ta 4 bin 449 liraya kadar yükseliyor. Bu rakamlar baz alındığında yeni iPhone 8 satış fiyatı Türkiye’de 5-6 bin bandında olacak gibi görünüyor.

Apple’ın yeni modeli olacağı iddia edilen iPhone 8 ile ilgili sızan haberleri kısaca hatırlayalım.

Apple bu yıl iPhone’un 10’uncu yılını kutluyor. Bu nedenle kullanıcılardaki beklenti bir hayli yüksek. Apple ise bu beklentileri boşa çıkarmayacak gibi.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, Apple, iPhone 8 adını alması beklenen yeni cihazını biraz daha inceltecek. Teknoloji meraklılarını heyecanlandıran başka bir iddiya göre, bu model tamamen dokunmatik ekrandan oluşacak. Yani son yıllın yeni modası olan çerçevesiz ekranı yeni iPhone modelinde de görebileceğiz.
Ortaya atılan iddialara göre, merakla beklenen telefon olan iPhone 8’de çok ince bir tasarım, 3 GB RAM, 16 MP kamera, hızlı ve kablosuz şarj gibi özelliklerin olması bekleniyor. Apple her zamanki gibi lansman tarihine kadar konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmaya yanaşmıyor.  Ancak HomePod yazılımından elde edilen bazı bulgulara göre yeni model, yüz tanımlama özelliğine sahip olacak. Ayrıca Apple’ın parmak izi tanıma sistemi olan Touch ID teknolojisini tam olarak nereye konumlandırılacağı halen netlik kazanmış değil. Ancak Home tuşuna veda edileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Touch ID için ise 3 ayrı iddia bulunuyor. Bu özellik ekranın altında, yan tarafta bulunan power tuşunda ya da diğer cihazlarda görmeye alıştığımız gibi cihazın arkasında olabilir.
Apple’ın, yeni iPhone kasasında ağırlıklı olacak cam tasarımı kullanılacak. Suya ve toza dayanıklı olacağı bilinen cihazda yeni renk seçeneği olarak bakır renk kullanılacak. Ancak bu yeni renk için Apple hangi ismi kullanır bilemiyoruz.

iPhone Ekran değişimi ve diğer onarımlarınız için bizi lütfen arayın. Yerinizde servis ayrıcalığıyla tanışın.

Ayrıca son teknoloji haberlerini merak ediyorsanız hemen teknolojikolisi.com u ziyaret edebilirsiniz.