Menü Kapat

iPhone 8 tasarımı ve özellikleri netleşti.

iPhone 8 TASARIMI

Yaklaşık bir ay kadar önce sızdırılan Home Pod yazılımını inceleyen geliştiriciler, iPhone 8tasarimi , yüz tanıma özelliği,kablosuz şarj özelliği gibi birçok detayı ortaya çıkarmışlardı. 9 to 5 Mac sitesi de bugün sızdırılan iOS 11 Golden Master sürümünü incelemeleri sonucunda yeni iPhone 8 ve yeni AirPods  hakkında bir çok detaya ulaşmış oldu.

iOS 11 Golden master ile iPhone 8 tasarımı ve özellikleri kesinleşti!

9 to 5 Mac’ e göre OLED ekrana sahip iPhone 8,iPad Pro serisinde olduğu gibi beyaz dengeleme için True Tone Display özelliğine sahip. Yeni iPhone’un çözünürlüğü ise Golden Master sürümünde 1125 × 2436 olarak karşımıza çıkacak.

iphone 8 tasarIm

Daha önce Home Pod yazılımında Pearl ID olarak bulunan yüz tanıma özelliği bu versiyonda da aynı şekilde isimlendirilmiş. Yüz tanıma özelliği muhtemelen parmak izinin yerine geçecek. Bu özelliğin nasıl ayarlanacağını göstermek için Golden Master sürümünde kısa bir video eğitim de yer almış.

iPhone 8’in kamera ve sensörlerin bulunduğu alan dışında tamamen ekrandan oluşan ön yüz tasarımı ile ilgili Golden Master sürümünde, Home Pod yazılımında yer alandan daha çok görsel var. Yazılımda yeni iPhone’da SOS modunu aktif etmek için güç ve ses düğmelerinin kullanılması gerektiğini gösteren bir görsele de yer verilmiş.

iphone 8 tasarIm

Yazılımda ana ekran tuşu olmadan iOS ile etkileşim kurmak için güç düğmesinin nasıl kullanılacağıyla ilgili ipuçları da var. Örneğin, güç tuşuna çift tıkladığınızda Apple Pay kartlarıgörünüyor. Siri’yi etkinleştirmek için ise kuvvetle muhtemel güç tuşunu basılı tutmak gerekiyor. Güç tuşunun fonksiyonları, iPhone erişebilirlik ayarlarındanyapılabilecek.

Yeni AirPods gelebilir!

iOS 11 Golden Master’da AirPods’un yeni bir versiyonuna dair ipuçları da var. Kodların içinde AirPods1,1 – AirPods1,2 gibi isimlerin geçmesi buna işaret. Yeni AirPods’ta önemli değişiklikler olacağı düşünülmüyor. Görsele bakılacak olursa şarj gösterge ışığı kasanın içinden, kapağın ön kısmına alındığı anlaşılıyor.

“Teknolojiden bihaber kalmak istemem” diyorsanız teknolojikolisi.com‘u mutlaka takip edin.

cepciniz.com