iPhone SE 2018 tasarımı

Apple’ın yeni uygun fiyatlı iPhone modeli olacak olan iPhone SE 2018 için yeni bir konsept tasarımı yayınlandı. Bu konsept yeni iPhone ile ilgili çok büyük heyecana sebep oldu. Bu gerçeğe dönüşür mü bilemiyoruz. Bakalım yeni iPhone nasıl görünecek?

iPhone se 2018

Apple’ın önceki küçük ekranlı iPhone SE modelinin yenilenmiş versiyonu olacak olan iPhone SE 2018, tasarımsal olarak da çok iddialı.

Neden iPhone?

iPhone X modelinde ve son zamanda bir çok markanın kullanmakta olduğu kullanılan çentikli ekran tasarımıyla gelmesine kesin gözle bakılan yeni iPhone modeli, küçük boyutları ve büyük ekranıyla şimdiden teknoloji severlerin gönlünü fethetmeyi başardı. Arka tarafta ise ufak değişikliklerin olması beklenirken büyümüş olduğu görülen kamera lensi, çok daha net fotoğraflar çekeceğine işaret ediyor. Yeni iPhone modelinde çift kamera kullanılması beklenmiyor.

iPhone se 2018

Ön yüzeyin tamamen ekran olması sebebiyle Touch ID kullanılmayan konsept modelde Face ID’ye (derinlik algılayan kamera) yer verilmiş. Bu kamera sayesinde Animoji gibi özelliklerinde kullanılabileceği iPhone SE 2018 modelinde çok daha güçlü bir işlemci, batarya ve ekran kullanılacağı da aşikar.

Son model tüm iPhone’larda olduğu gibi bu versiyonda da kulaklık girişinden vazgeçiliyor. Konsept modelde 4 farklı renk seçeneği sunulmuş. Bu renklerin gerçekleşme ihtimali ise pek gerçekçi görünmüyor.

iPhone se 2018

Daha önce karşılaştığımız iddialarda, yeni modelde kablosuz şarj desteğinin sunulacağı söylenmesine rağmen bu konsept modelin arka tasarımının metal olması biraz düşündürüyor. Zira yeni model metal kasalı olursa kablosuz şarj mümkün olamıyor. Bunun olabilmesi için arka yüzeyinin iPhone 8 ve X modellerinde olduğu gibi cam olması gerekiyor.

iPhone se 2018

Son olarak cihazda hızlı şarj desteğinin sunulacağı düşünülüyor. Üstelik bu kapsamda kutu içeriğinde hızlı şarj cihazı da sunulacak. iPhone X ve 8 modellerinde hızlı şarj teknolojisi bulunmasına rağmen cihaz normal şarj  cihazı ile sunuluyordu. Hızlı şarj cihazını ayrıca satın almanız gerekiyordu.

Sizi konsept videosu ile baş başa bırakalım.

iPhone tamiri konusunda bizi her zaman arayabilirsiniz. Yerinde iPhone Tamiri hizmetimiz ile zor zamanınızda yardımınıza koşuyor, sizi telefon tamiri ile uğraşma derdinden kurtarıyoruz. Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.

536 937 00 00 | soner@cepciniz.com | cepciniz.com | Youtube