Menü Kapat

iPHONE X HIZ TESTLERİNDE OLAĞANÜSTÜ SONUÇLAR!

Geekbench raporlarına göre Apple’ın yeni altı çekirdekli A11 Bionic işlemcisine sahip iPhone X test sonuçlarında aldığı puanlarla hem Anrdoid cihazlara hem de iPhone 7 Plus’a büyük fark attı.

 

iPhone X test

Apple, geçtiğimiz günlerde tanıttığı iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerinde yeni 6 çekirdekli A11 Bionic işlemci kullanmıştı. A10 Fuison işlemcisine göre oldukça güçlü olan bir işlemciye sahip iPhone X’in en güçlü Android cihazlarla karşılaştırıldığı Geek bench test sonuçları ortaya çıktı.

iPhone X test sonuçlarıyla şaşırttı!

iPhone X, testlerinde Samsung S8, S8 Plus, Note 8, OnePlus 5 ve iPhone 7 Plus ile karşı karşıya getirildi. Bu testlerde ilk ortaya çıkan Geekbench sonuçlarına göre daha yüksek puan alan iPhone X’in performansı diğerlerinin bi hayli üzerinde görünüyor.

iphone 8 test

A11 Bionic işlemcili iPhone X, çoklu çekirdek testinden 10069 puan aldı.En yakın rakibi olan Exynos 8895 işlemcili Note 8 ise aynı testte 6784 puanda kaldı. Yine bu test sonuçlarına göre Galaxy S8, 6656 puanda kaldı. Son olarak Apple A10 Fuison işlemcisine sahip iPhone 7 Plus’ta 5664 ile iPhone X’in neredeyse yarısı kadar bir puan almış oldu.

iphone x test

Tekli çekirdek testlerinde ise iPhone X 4188 puan alırken, onu 3473 puanla iPhone 7 Plus takip etti. Samsung Galaxy S8 ve Note 8 bu testte 1990’larda kaldı. OnePlus 5 ise 1932 puan ile testin beşinci sırasında yerini aldı.

Bu testler sonucunda A11’in performansının Snapdragon ve Exynos işlemcilere göre çok daha başarılı olduğu ortaya çıktı. Apple’ın yeni mobil işlemcisi sayesinde iPhone X, bazı MacBook Pro modellerinden bile daha iyi sonuçlar almayı başarmış durumda.

Önümüzdeki aylarda daha yakından tanıma fırsatı bulacağımız iPhone X ve diğer iPhone modelleri, bütün beklentileri karşılayacak gibi görünüyor.