YERİNDE ONARABİLECEĞİMİZ iPHONE ARIZALARI

iPhone yerinde onarım

En çok karşılaştığımız sorulardan birisi de iphone yerinde onarım hizmetinin hangi arızaları kapsadığı oluyor. Maalesef her türlü arıza için yerinde onarım hizmeti teknik olarak mümkün olmuyor. Her ortamın bu tür onarımları gerçekleştirmek için uygun olmadığı gibi, entegreler ve diğer devre elemanlarının değişimi için gerekli olan teknik teçhizat taşınabilir olmadığından cihazınızın teknik servis ortamına getirilmesi gerekiyor.

Cep telefonu onarımını yazılımsal ve donanımsal olmak üzere ikiye ayırabiliriz. Yazılımsal sorunlar çoğunlukla telefon desteğiyle çözülebileceği için Apple müşteri hizmetlerinden bu konuda yardım alabilirsiniz. Donanımsal sorunlarla ilgili ise “iphone yerinde onarım” yapabileceğimiz bazı hususları aşağıda listeledik. Kısaca izah etmek istersek şunu söyleyebiliriz; Tornavida ile değişimi yapılabilen parçalar için yerinde onarım işlemi yapabiliriz.

iPhone ekran değişimi

“iphone yerinde onarım” hizmeti çerçevesinde karşılaştığımız sorun ekran kırılması. Ekranınız kırılmışsa, renklerde bozulma veya dokunmatikte takılmalar yaşıyorsanız ekranınızın değişmesi gerekir.

iPhone yerinde onarım

Batarya Değişimi

Cihazınızın açılmaması, pil performans kayıpları, kendi kendine kapanma, seviye %40 civarında iken aniden kapanma gibi sorunların çözümü için batarya değişimi sonucu genelde sorun çözülür.

iPhone yerinde onarım

İç kulaklık Değişimi

Telefon görüşmesi esnasında karşı taraftan gelen sesi duyamıyorsanız iç kulaklık değişir. Ses kısık geliyorsa büyük ihtimalle kulaklık filtresini değiştirdiğimizde sorun düzelir.

iPhone 4-4S Ses Problemleri

Mikrofon, Şarj soketi, Düşük Sinyal Gücü, Kulaklık çıkışı sorunları

Bütün bu devre elemanları aynı flex üzerinde yer aldığından hepsi birlikte değiştirilir. Sesinizin karşı tarafa gitmemesi, şarj olmama, düşük sinyal seviyesi ve kulaklık çıkışının düzgün çalışmaması sonucu değiştirilir.

iPHONE 6 ŞARJ SORUNU

wifi ve gps ANTENi

GPS (Navigasyon ve konum bilgileriniz) konumunuzu bulamıyorsa ve/veya wifi sinyali çok azaldıysa bu anteni değiştirmek gerekir.

iPhone yerinde onarımiPhone yerinde onarım

Arka Kamera

Fotoğraflarınızda lekeler görüyorsanız, resimleriniz bulanıksa, odaklama yapmıyorsa ya da hiç görüntü alamıyorsanız kameranızı değiştirmek gerekir.

iphone 6 Plus kamera

ÖN KAMERA, YAKINLIK SENSÖRÜ, HANDSFREE MİKROFONU

Bu üç parça aynı flex üzerinde yer alır. Biri bozulursa tamamı değişmek zorundadır. Ön kameranız çalışmıyorsa, cihazınızı kulağınıza yakınlaştırdığınızda (telefonla konuşurken) ekran kararmıyorsa, hoparlörden konuşurken ve Siri’ye komut verirken sesiniz karşı tarafa ulaşmıyorsa bu parçanın değişimi gerekir.

iphone 7 kamera

Home buton değişimi

Home butonu (ana ekran tuşu) bastığınızda tepki vermiyorsa değişimi gerekir. Ancak burada bilmeniz gereken şey; tuşun değişiminden sonra parmak izi özelliğini bir daha asla kullanamayacak olmanız.

iPhone yerinde onarım

KASA DEĞİŞİMİ

Genel olarak ağır deformasyonlar sonucu değişmesi gerekir. Çoğu zaman yamulma ve köşeden alınan darbeler sonucunda ekrana zarar vermektedir.

iphone 6 kasa

Ses ve güç tuşları

Ses açma, kısma, sessize alma ve güç tuşlarından biri veya bir kaçı çalışmıyorsa değişir. iPhone 5 ve 5s cihazlarda hepsi bir flex üzerine olmasına rağman iPhone 6 dan itibaren güç tuşu ve diğerleri olarak ayrılmıştır.

iphone 4-4s tuşları

 

 

 

 

 

 

 

Yerinde onarımı mümkün olmayan cihazlarınızı arıza tespiti için sizden teslim alıp teknik servisimize ulaştırıyoruz. Arızayı tespit edip fiyat bilgisini size iletiyoruz. Sizden gelen cevaba göre en geç 2 iş günü içerisinde tekrar yerinize gelip cihazınızı teslim ediyoruz.

Bizi her zaman arayabilirsiniz. Yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

536 937 00 00 | soner@cepciniz.comcepciniz.com | Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat