Iphone Şarj Soketi Temizliği

Şarj soketi sorunu neden olur?

Iphone şarj soketi sorunu oldukça yaygın bir sorundur. Tüm Iphone modellerinde meydana gelen bu sorun, soketin içerisine toz ve pamukçuk ile dolmasından kaynaklanıyor.

Problemin giderilmesi için genellikle tamircilere gidip gereksiz yere masraf yapılıyor. Oysa ki bunun temizliğini evde kendimiz de yapabiliriz. Daha öncede ücretsiz olarak yapılabilen ahize ve hoparlör temizliğinden bahsetmiştik. Bu arızayı da ücretsiz olarak nasıl çözebileceğinize açıklık getirmek istiyorum.

Ceplerimizde bulunan pamuğa benzer toz parçaları cihazımızın şarj soketi içine giriyor. Daha sonra bu pamuk içerideyken cihazımızı şarja takarken o tozları iyice içeri tıkmış oluyoruz. Böylece zamanla şarj cihazı tam olarak yerine oturmaz hale geliyor. Tabi soket yerine tam oturmadığı için cihazınız şarj olamıyor. Hatta biraz bastırınca ve oynatınca şarj olduğunu görebilirsiniz.

Soket Temizliği Nasıl Yapılır?

Bunun için ihtiyacınız olan temel malzeme, cihazın kutusundan çıkan sim kart yuvasını yerinden çıkartmaya yarayan metal parça.

İğneyi dik bir şekilde soketin içine sokuyoruz. Biraz bastırmak suretiyle içerisindeki tozları dışarı çıkartıyoruz. Bunu yaparken çok dikkatli olmalısınız. Şarj soketi temizliği iletkenlere zarar vermeden yapılmalı. Aksi takdirde biraz masraf çıkacaktır.

İşlemin tamamlandığını anlayabilmek için cihazınıza şarjınızı bağlayın. tam olarak oturması ve cihazınızın normal bir şekilde şarj olması gerekiyor.

Şarj soketi temizliği işlemini yapabileceğinizden emin değilseniz, bunu sizin yerinize ücretsiz olarak yapabiliriz. Cihazınızı bize getirmeniz yeterli.

Iphone cihazlarınız için elimizden geldiğince bildiklerimizi paylaşmaya çalışıyoruz. Asıl işimiz Yerinde Iphone Servisi. Cihazınız arızalandığında ya da sormak istedikleriniz olursa bizi arayabilirWhatsapp‘tan yazabilir yada altta bulunan yorum kısmından da bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Canlı Destek
Canlı Sohbet