Iphone 6 Plus Dokunmatik Sorunu

Iphone 6 Plus dokunmatik sorunu diğer bir çok modelde olduğu gibi Iphone 6 Plus modelinin kronik bir sorunu. Bu yazımızda bu konuyla ilgili neler yaşadığımızı anlatmaya çalışıyoruz.

Daha önce anlatmaya çalıştığımız örnekte Iphone 7 Ses Problemi, Iphone 7’ye has kronik problemdi. Aynı şekilde Iphone 6 Plus dokunmatik problemi de maalesef Iphone 6 Plus modeline has bir kronik problem.

Iphone 6 Plus Dokunmatik Sorunu Nasıl Oluşuyor?

Genellikle düşme ve çarpma sonucunda aldığı darbe ile bozulabildiği gibi zaman zaman durduk yerde başınıza gelebilir.

Dokunmatik Sorunu Neyi Nasıl Etkiliyor?

İphone 6 Plus dokunmatik problemi bulunan cihazlarda dokunmatik düzgün çalışmıyor. Bazen kendiliğinden dokunarak ekranın hareketlenmesine neden oluyor, bazen de dokunduğunuz halde tepki vermeyerek sinir harbi yaşatıyor. Ayrıca yaygın görülen bir başka durum ise resimde görebileceğiniz şekilde üst kısımda karıncalanma şeklinde bir görüntü kaybı oluşması.

Iphone 6 Plus Dokunmatik sorunu

Nasıl Düzeltebiliriz?

Eğer teknik yeterliliğe ve teçhizata sahip değilsenizi , Iphone 6 Plus dokunmatik sorununu kendi başınıza tamir etmeniz mümkün değildir. Ancak Donanımlı bir teknik servis bu işi sorun çıkmayacak şekilde çözebilir.

Iphone 6 Plus Dokunmatik sorunu

Cihazda Tam Olarak Neyin Onarımı Yapılıyor?

Bu arızanın iki sebebi olabilir. Ya ekranınız bozulmuştur. Ya da anakart üzerinde bulunan dokunmatik entegresi arızalıdır.

Cepciniz.com Bu Konuda Nasıl Hareket ediyor?

Iphone 6 Plus Dokunmatik sorunu için biz Cepciniz.com olarak öncelikle cihazınıza ekran takıp test ediyoruz. Akabinde sorun devam ediyorsa anakart onarımı için cihazınızı servisimize alıyor ve onarımın tamamlanmasını müteakip tarafınıza teslim ediyoruz. Onarım ile ilgili detaylı bilgi ve fiyat almak istediğinizde bizi arayabilir ya da yazabilirsiniz.

  • Telefon: 212 289 01 00
  • Gsm/Whatsapp: 536 937 00 00
  • Adres: Ayazağa Mah. Atatürk Cad. No:6D Sarıyer / İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Sohbet