Iphone 6 Wifi Çekmiyor

Kronik arızalar serimize Iphone 6 wifi çekmiyor arızası ile devam ediyoruz. Daha önce değindiğimiz kronik sorunlar şöyleydi;

Iphone 7 Ses Gelmiyor Sorunu

Iphone 6 Plus Dokunmatik Sorunu

Bu spesifik arızalardan neden bahsediyoruz?

Bu arızalar sadece bahsedilen cihazlara has değil tabii ki, diğer modellerde de benzer arızalar meydana gelebilir. Burada kronikleşmiş arızaların bazılarından bahsediyoruz.

Iphone 6 modelindeki kronik sorun nedir?

Iphone 6 Wifi çekmiyor sorunu da bu tarzda kronik arızalardan birisi. Hatta wifi yanında GPS sistemi de bu durumdan etkileniyor. Cihazınızın wifi özelliği aslında çalışıyor fakat modemin 30 cm yanından uzaklaştığınızda çekmediğini görüyorsunuz. Bu durum GPS sisteminin de çekmemesine neden oluyor. Bulunduğunuz konumu nokta atışı bulamıyorsunuz. Bunun yerine baz istasyonlarından yararlanan bir sistemle bulunduğunuz yarıçap belirlenebiliyor. Bu da özellikle navigasyon kullanırken hiç bir işe yaramıyor ve hatta sizi yanlış yönlendiriyor.

Iphone 6 wifi çekmiyor sorununun sebebi nedir?

Bunun sebebi, bir çok arıza türünün de sebebi olan darbe, yani telefonunuzu düşürmeniz ya da bir yere çarpmanız sonucunda oluşan fiziksel hasar.

Hangi parça bozuluyor?

Cihazınızın içinde bulunun bir kaç antenden birisi, Wifi ve Gps sistemlerinin çekmesini sağlamak üzere kullanılıyor. Yani kısaca cihazınızın wifi anteninin anakarta bağlandığı yerde oluşan kopuklar sonucu Iphone 6 wifi çekmiyor.

Iphone 6 Wifi Çekmiyor

Iphone 6 wifi anteni değişimi sırasında anakarta müdahale ediliyor mu?

Hayır. Anten değişimi işlemi basit bir sök tak işlemi olduğundan anakart üzerinde lehim ve havya gibi aletlerle herhangi bir müdahalede bulunulmuyor. Iphone 6 wifi anteni değişimi sonrası cihazınızı eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Iphone 6 GPS Çalışmıyor

Cepciniz.com Iphone 6 Wifi Çekmiyor Sorununu Nasıl Çözüyor?

Biz Cepciniz.com olarak anten değişimi işlemini yerinizde yapıyoruz. Iphone Wifi Anten değişimi işlemi yaklaşık olarak 25 dakika sürüyor ve bu işlem gözlerinizin önünde yapılıyor.

Onarım ile ilgili detaylı bilgi ve fiyat almak istediğinizde bizi her zaman arayabilir, canlı destek ya da Whatsapp üzerinden yazabilirsiniz.

  • Telefon: 212 289 01 00
  • Gsm/Whatsapp: 536 937 00 00
  • Adres: Ayazağa Mah. Atatürk Cad. No:6D Sarıyer / İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Sohbet