Iphone 7 Ses Gelmiyor

Iphone 7 ses gelmiyor ise bunun olası sebepleri bir kaç maddede sıralayabiliriz.

Iphone Kronik Sorunları

Her ne kadar güvenilir olsalar da bazı iPhone modellerinde kronik sorunlar olabiliyor. Ancak söylememiz gerekiyor ki bu sorunlar genellikle kullanıcı kaynaklı darbe, sıvı teması gibi olaylardan sonra tezahür meydana geliyor. Bu sorunlar bazen kolayca düzeltilebilirken, çoğunlukla uzmanlık gerektiren teknik müdahale ile sonuç alınabiliyor. Iphone 7 ses gelmiyor arızanız da bu kronik sorunlardan birisi olabilir.

Iphone 7 Ses Az Geliyorsa

Iphone ses gelmiyor ama gidiyor ise bu genellikle ahize hoparlörünün önündeki filtreden kaynaklanır. Tüm Iphone modellerinde kronik olarak bu sorun yaşanmaktadır. Ahize ve hoparlör filtrelerine ait gözeneklerin çok küçük olmasından kaynaklı toz partikülleri bu gözeneklerde sıkışıp kalmaktadır. Bu da hiç ses alamamanıza, kısık ya da cızırtılı duymanıza sebep olabilir. Sorununuz buysa, bununla ilgili daha önce değindiğimiz yazımıza göz atmalısınız.

iPhone Kulaklık Sesi Az Geliyorsa Çözüm Burada! Hemde …

Iphone 7 Ses Hiç Gelmiyorsa

Telefonla konuşma esnasında Iphone 7 ses gelmiyorsa ahize hoparlörünüz bozulmuş olabilir. Bu hoparlör sesi kısık mı öncelikle bunu kontrol edelim. Konuşma esnasında ses açma tuşu yardımı ile ahize sesini sonuna kadar yükseltelim. Dikkatlice dinledikten sonra hala ses alamıyorsanız sorun ahize hoparlörünün bozulması olabilir. Bu durumda bir teknisyenden yardım almalısınız.

Iphone 7 Ses Gelmiyor ve Gitmiyorsa

Iphone 7 ses gelmiyor ve gitmiyorsa, yani aradığınız kişi sizi duymuyor ve siz de onu duyamıyorsanız, büyük ihtimalle sorun anakartınız üzerinde bulunan Iphone 7 ses entegresi isimli parçanın arızalanmasından kaynaklanmaktadır. Bu Iphone 7 ve 7 plus modelinde en çok karşılaştığımız anakart problemidir. Cihazda darbe sonrası meydana gelir. Iphone 7’lerde kronik bir problemdir.

Iphone 7 Ses Entegresinin Bozuk Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bu durumdan emin olmak için konuşma esnasında handsfree butonuna bakın.

iphone 7 ses gelmiyor

Eğer resimdeki gibi pasif bir konumdaysa bu ses entegrenizin arızalı olduğu anlamına geliyor. Bunun tamiri çok büyük oranda mümkündür. Ancak ses entegresi değişimi, sadece beceri düzeyi yüksek teknisyenlerin özel cihazlarla yapabileceği bir işlemdir. Bunu bu videoda görebilirsiniz.

iPhone Teknik Servis

Asıl işimiz yerinde servis, ancak iphone 7 ses gelmiyor arızasının yerinde onarımı maalesef mümkün değil. Bunun için bizi arayabilirsiniz. Kapınıza kadar gelip cihazınızı alırız. Akabinde onarım tamamlandıktan sonra tekrar yerinize teslim ederiz. Bu süre zarfında iletişiminiziz kesilmemesi için yedek cihaz talep edebilirsiniz.

Canlı Sohbet