Kırılmaz Cam Korumalar Hakkındaki Gerçekler

Maddi ve manevi her anlamda kıymetli olan cep telefonlarımızı korumak isteriz. Malum, cihazımızın başına bir kaza geldiğinde haliyle masrafı çok oluyor. Buna önlem olarak telefonlarımızı koruma altına almak istiyoruz. Onlar için kasko yaptırıyor, KIRILMAZ CAM KORUMA ve kılıflar alıyoruz. Tecrübelerimizden yola çıkarak cam korumalar hakkında size biraz bilgi vermek istiyorum.
Piyasada “KIRILMAZ CAM KORUMA” diye tabir edilen cam korumalar pek tabiki kırılabiliyor öncelikle bunu belirtelim. Biz “ÇİZİLMEZ CAM KORUMA” diyoruz. Sanırım bu daha doğru bir isim olur.

Cihazımı ne kadar korur?

Bu ürünler gerçekten kolay kolay çizilmiyor ve kesinlikle cihazınızın ekranının çizilmesine engel oluyor. Ancak darbe halinde ekranınızın kırılmasına sanıldığı kadar büyük bir etkisi yok. İnternette videolarda ve ya ürün ambalajlarında görülen “çekiçle cama vurma” resimlerinin biraz aldatıcı olduğunu söyleyebilirim. Gelişen teknoloji ve imkanlar doğrultusunda üretilen ve günümüzde çoğu telefon ekranında kullanılan Corning Gorilla Glass marka camlar zaten büyük ölçüde çizilmeye ve kırılmaya karşı dayanıklılar. Bunu bizzat deneyimledim. Cama direk bıçakla müdahale ettim sert cisimlerle darbeler vurdum. İnanın kırılması ve çizilmesi hiç kolay olmadı.

Bu videoda arkadaş bazı testler yapmış bakmak isterseniz buyrun.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Peki bu ekranlar nasıl kırılıyor?

Evet işin püf noktası cihazınızın düşerken bulunduğu şekil ve düştüğü zeminin özelliği ile alakalı. Telefonlar genellikle yüzüstü yere düşmezler. Büyük oranda darbeyi köşelerden ve ya kenarlardan alırlar. Cihazınızın bu kısımları da en hassas bölgeleridir zaten. Yani tam olarak cihazın kasasıyla ekranın birleştiği bölgedir ve darbe anında büyük oranda ezilirler. Çekiçli resimlerde görüldüğü gibi darbe karşıdan gelmez yanlardan gelir. Ezilen kısım ekranın en zayıf yeri olan kenarlarına denk geldiği için kolayca kırılırlar. Yani cam korumaların bu tip darbelerde yapabilieceği hiç bir şey yoktur. Direk ön tarafa gelen darbelerde faydası vardır. Camla birlikte silikon özellikli, kaliteli bir kılıfla cihaza tam koruma sağlayabilirsiniz.

Fiyatlar çok değişken bunun sebebi nedir?

Piyasa 10 TL ‘den 150 TL’ye kadar değişen fiyatlarda ekran koruyucu bulunuyor. Cihazımız için en iyisi olduğunu düşünerek pahalı ürünlere yönelirseniz hata yaparsınız. Çünkü 10 TL’lik ürünle 150 TL’lik ürün arasında neredeyse hiç bir fark yoktur. Yani bu ürünlerin çoğu hem kalite hem de fiyat olarak birbirinin aynısı olan ürünlerdir. Sadece mağaza sahibinin insiyatifine bağlı fiyat değişiklikleri mevcuttur.

Her ne kadar ekranınızın kırılması işimize gelen bir durum gibi görünüyor olsa da, biz cepciniz.com olarak onarımını yaptığımız tüm ekranlarda cam korumasını hediye ediyoruz. Ayrıca marka ve model farketmeksizin tüm cihazların çizilmez / kırılmaz cam koruma uygulamasını 15 TL’den yapıyoruz. Tabii ki kırılmama garantisi veremiyoruz.
Bizi her zaman arayabilir ve ya mesaj yollayabilirsiniz. Titizlikle yardımcı olacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.
cepciniz.com / soner@cepciniz.com / 212 289 01 00 / GSM-Whatsapp : 536 937 00 00

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Sohbet