Android mi? Iphone mu? Neden Iphone?

NEDEN iPHONE ?

İnsanlar alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçemiyor. İlk akıllı telefonumuzdan bu yana kullandığımız işletim sistemini değiştirmek tabii ki kolay olmayabilir. Ancak iPhone marka bir cihaza yani ios işletim sistemine geçecekseniz durum biraz değişiyor. Çünkü şu an kullanımı en sade ve en kolay işletim sistemi olma özelliğini taşıyor. Kısa zamanda adapte olabiliyor ve sorunsuzca kullanabiliyorsunuz. Bizce ” Neden iPhone kullanmalıyız” bundan bahsetmek istiyoruz.

KOLAY KULLANIM

Sadeliğin ön planda tutulduğu bir arayüze sahip olan iPhone cihazların kullanımı oldukça kolaydır. Menüler dilimize uygun ve her şey olması gerektiği yerdedir.

YAZILIM VE DONANIM UYUMU

iOS’lu cihazları, Android işletim sistemine sahip diğer cihazlardan ayıran en büyük özellik hem işletim sistemi hemde cihazın aynı firma tarafından üretilmiş olması neden iphone sorusuna vereceğimiz en iyi cevaptır diyebiliriz. Bu sayede yazılım ve donanımın birlikte çalışması için en iyi optimizasyon yapılabilmiş. Her ne kadar güncellemelerle birlikte ufak tefek sorunlar yaşıyor olsak da genel olarak çok kararlı bir sisteme sahip olduğunu söyleyebiliyoruz.

GÜVENLİK

iOS sistemine sahip iPhone’lar ile ilgili olarak çokça olarak eleştirilen bir konu; Android cihazları kadar özgür olmaması. Yani iPhone’lar kapalı sistem olarak çalışıyor. Yani öyle canımızın istediği gibi içine resim, video, müzik atamıyoruz. Bütün bunları yapmak için cihazımızı iTunes adında bir bilgisayar yazılımıyla eşleştirmemiz gerekiyor. Evet bu bizi biraz üzüyor gibi ancak bu sayede cihaz virüs, casus yazılım gibi bir takım istenmeyen durumlardan bizi koruyor. Yani iPhone’a istenmeyen bir uygulamayı yada dosyayı yükleyemiyoruz.

GÜNCELLEMELER

Bir başka güzellik güncellemeler; iPhone cihazlara her yıl bir kez büyük, bir kaç kez de küçük güncelleme gelir. Bu güncellemeler bütün cihazlara aynı anda gelir. Halen 5 yıl önceki cihazlara dahi güncelleme gelmektedir. Bu durum android cihazlarda ortalama 2 yıldır.

İSTENMEYEN UYGULAMALAR

Cihazda yerleşik olarak istenmeyen bir uygulama gelmediği gibi mevcutların çoğunu isterseniz kaldırabiliyorsunuz. Android cihazlarda üreticilerin yerleşik uygulamaları olur ve bunları normal yollarla kaldırmanız mümkün değildir. Bu hem hafıza hem de performansa etki etmektedir.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Defalarca iletişime geçtiğimiz müşteri hizmetleri personeli gerçekten iyi eğitim almış insanlardan oluşur. Sorunlarınızla yakından ilgilenir ve büyük bir samimiyetle yardımcı olurlar. Diğer firmaların müşteri hizmetleri gibi ezberden konuşmazlar.

FİYAT POLİTİKASI

iPhone fiyatlarında kısa süreli düşüşler yada zam yaşamazsınız. Ayrıca ikinci elde her zaman daha kıymetlidir ve çok daha kolay alıcı bulur.

TEKNİK SERVİS

neden iphone

Bizim de eleştireceğimiz bir nokta burası, randevu sistemiyle çalışırlar ancak kolay kolay randevu alamayız. Biz bu yüzden Genpa’nın teknik servisini tercih ediyoruz. Aradaki tek fark olarak bir kaç gün beklememiz gerekiyor. Cihazınızda ki arıza tespitinden sonra yüksek ihtimalle cihazınızı anında yenisi ile değiştirirler. Ayrıca cihazınızda darbe yada sıvı temas sonucu ağır hasar oluşmuş ise belirli bir bedel karşılığı yeni cihaz verirler. Yaklaşık yarı fiyatına yeni bir cihaza sahip olursunuz.

Garantiniz ya da vaktiniz yoksa biz varız. Yerinize gelir, telefonunuzu yanınızda onarırız. Bizi her zaman arayabilirsiniz. Yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

536 937 00 00 | soner@cepciniz.comcepciniz.com | Youtube

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Sohbet