Icloud Şifre (Apple ID) Unuttum Ne Yapabilirim?

iCloud Şifresi (Apple ID)

iPhone kullanıcılarının asla unutmaması gereken bir şey varsa o da icloud şifre leridir. Dünyada milyonlarca iPhone sırf bu şifreler yüzünden kullanılamaz durumdalar. Apple’ın en çok önem verdiği konulardan birisi de güvenlik. Bilgilerimiz başkalarının eline geçmemeli. Bu güvenlik tedbiri, daha önce  Apple ve FBI arasında bir krize bile yol açtı. Sonrasında mahkemelik oldular ve mahkeme Apple’ı haklı buldu. Her neyse. Çok dikkat etmemiz gereken bazı şeyleri bu yazımızda anlatmaya çalıştık. Umarım yardımcı olabiliriz.

Apple ID Alırken Nelere Dikkat Edelim?

Öncelikle Apple ID hesabımızı açarken girdiğimiz bilgilerin doğru olması çok önem arz ediyor. Çünkü icloud şifre mizi unuttuğumuz zamanlarda, kurtarma ekranlarında bu bilgiler tekrar bize soruluyor.

Iphone’umu Bul Servisi Nedir?

Bu servisi kullanarak cihazınızın o anki konumunu görebilir, cihaza mesaj gönderebilir ve içindekileri silip cihazı tamamen işlevsiz bırakabilirsiniz. Bu sistem, iPhone’umuzu kaybeder ve ya çaldırırsak içindeki bilgileri korumak için alınmış bir güvenlik önlemidir.

Icloud Şifresini Unutursak Ne Olur?

En büyük sorun iCloud özelliklerinden birisi olan “iPhone’umu bul” servisi açık konumda iken telefonun sıfırlanması ile başlar. Ancak şunu belirtelim; Cihazınızı, Ayarlar\Genel\Sıfırla bölümünden fabrika ayarlarınıza almak isterseniz, sizden Apple ID bilgilerinizi girmenizi isteyecektir. Bilmiyorsanız zaten bu yolla sıfırlama yapamazsınız. Ancak cihazınızı recovery moda alıp iTunes üzerinden sıfırlamanız mümkündür.Bu durumda Apple ID giriş bilgilerinizi unuttuysanız cihazınızı aktivasyon aşamasından geçiremezsiniz. Yani cihazınız kullanılamaz hale gelir.

Ekran Kilidini Unutursak Ne Olur?

Ekran kilidini şifresini kurtarma seçeneğimiz yoktur. Onu unuttuğumuz zaman yapmamız gereken şey cihazımızı sıfırlamaktır. Tabii ki bu cihazımızın içerisindeki rehber, resimler, arama kayıtları ajanda bilgileri, notlar gibi bütün bilgileri kaybedeceğimiz anlamına geliyor. Daha önce yedekleme yapılmamış ise mecburen tüm bilgileriniz silinecek. Bu sıfırlama işlemini daha sonra ayrı bir makalede ele alacağız.

Apple ID Bilgilerimizi Nasıl Kurtarabiliriz?

Öncelikle https://iforgot.apple.com/password/verify/appleid adresine giriyoruz. Apple ID için kullandığımız mail adresini bilmemiz gerekiyor. Karşımıza çıkan boşlukları doğru bir şekilde doldurup devam seçeneğine tıklayalım.

Burada Apple kimliğimizi oluştururken girdiğimiz bilgilerin doğruluğu çok büyük önem taşıyor. Karşımıza iki seçenek çıkıyor.

Biri kurtarma hesabımıza bir bağlantı gönderiyor. Ona tıkladıktan sonra yeni şifremizi giriyoruz ve sorun kalmıyor.

Diğeri ise hesap açılışı sırasında oluşturduğumuz gizli soruların cevapları soruluyor. Bunlara doğru cevap verebiliyorsanız yine şifrenizi kurtarabiliyorsunuz.

Bunlarla uğraşamam derseniz eğer Apple müşteri hizmetlerini arayabilir ilgililerden bu konuda yardım isteyebilirsiniz. Gerçekten çok yardımcı oluyorlar. Eğer bu adımları geçemediyseniz cihazın faturasını sizden isterler. Faturanın üzerinde cihaza ait imei bilgileri yer almalı ve tarih bilgisi telefonun ilk açıldığı zaman ile uyuşmalı. Aksi takdirde faturayı da onaylamayacaklardır.

Son olarak bu bilgileri hatırlamıyor ve faturanız da yoksa yapacak pek bir şey kalmıyor. Cihazınızı bir kenara kaldırabilirsiniz. Yasa dışı yollardan Apple şifresini kırabildiğini söyleyenlere itibar etmemenizi tavsiye ederiz.

Sormak istedikleriniz olursa sağ alt köşedeki canlı sohbet butonundan, 536 937 00 00 whatsapp hattımızdan,  soner@cepciniz.com‘dan yada bu yazının altına yorum bırakarak bize ulaşabilirsiniz. Elimizden geldiği kadar yardımcı olacağımızdan endişeniz olmasın.

icloud şifre

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Sohbet