Android Cihazdan Iphone ‘a Bilgi Transferi Nasıl Yapılır?

Android Cihazdan Iphone Cihaza Geçiş – Move To Ios

Yeni bir iPhone aldınız. Eski cihazınızın içindeki verileri yeni cihazınıza kopyalamanız gerekiyor. Android cihazdan iphone ‘a geçmeye hazır mısınız?

Android Cihaz’a Move To Ios Yükleme

Android cihazınıza Move to ios uygulamasını indirerek başlayabiliriz. Bu işleme başlamadan önce yeterince şarjı edin ve android aygıtınızın wifi bağlantısını açık konuma getirin. Ayrıca kopyalamak istediğiniz verilerin iphone cihazınızın kapasitesini aşmayacağından emin olun.

Iphone Yeniden Yükleme Sonrası İşlemler

Android cihazdan Iphone’a bilgilerimizi transfer etmeye başlayabilmek için Iphone’unuzu sıfırlamış olmanız gerekiyor.

Iphone Sıfırlama ile ilgili detaylı bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sıfırlamanın ardından aşağıdaki ekrana ulaşana kadar ekrandaki yönergeleri takip edin. Bu ekrandan “Android’deki Verileri Taşı” seçeneğine dokunun.

Android cihazdan iphone

Transfer İşlemine Başlıyoruz

Android cihazdan iphone ‘a geçiş için az önce yüklediğiniz “Move To Ios” uygulamasını çalıştırın ve “Sürdür” seçeneğine dokunun. Hüküm ve Koşulları kabul ettikten sonra Kodunuzu Bulun ekranının sağ üst köşesinde bulunan İleri seçeneğine dokunun.


Android cihazdan iphone

iPhone ekranınıza dönün. Android’den taşı ekranındaki sürdür’e dokunun. Ardından bir altı basamaklı bir kod görüntülenecektir. Bu sırada android cihazınızdaki internet bağlantısının zayıf olduğuna dair bir uyarı alırsanız dikkate almayın.

iPhone’unuzda gördüğünüz kodu Android cihazınıza girin ve verileri aktarma ekranı görüntülenene kadar bekleyin.

Bu ekranda aktarmak istediğiniz öğeleri seçin ve ileri seçeneğine dokunun. Bu işlemin ardından kopyalama tamamlanana kadar iki cihazınıza da dokunmayın. Bu işlem cihazınızdaki veri miktarına bağlı olarak biraz zaman alacaktır.

Aktarılabilen Bilgiler Hangileridir?

Android cihazdan Iphone Cihaza aktarılabilen içerikler şunlardır: Kişiler, Mesaj Geçmişi, Galeri (Fotoğraf ve Videolarınız), sık kullanılan internet sayfaları, e-mail hesapları ve takvimler. Hem Google Play’de hem de App Store’da bulunan bazı ücretsiz uygulamalar da bu sırada aktarılır. Aktarım tamamlandıktan sonra, eşleştirilmiş olan tüm ücretsiz uygulamaları App Store’dan indirebilirsiniz.

Android cihazdan Iphone Cihaza Geçiş İşlemi Tamamlandı.

iOS aygıtınıza yükleme tamamlandığında Android cihazınızda Bitti’ye dokunun. Ardından, iPhone’unuzdan  Sürdür’e dokunun ve ekranda görüntülenen adımları izleyerek iPhone kurulumunu tamamlayın.

Bu işlem sonunda aktarılan bilgilerin doğruluğunu kontrol edin. Android cihazdan iphone ‘a aktarılmayan öğeler mevcutsa bunları iTunes ile aktarmayı deneyebilirsiniz. Her şey tamamsa android cihazınızı sıfırlamayı unutmayın.

Bu konuda daha detaylı bilgi için Apple yardım sayfalarından ve ya müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

Yeni cihazınızla ilgili meydana gelebilecek teknik arızalar için bizi arayabilirsiniz. Yerinde onarım hizmetimizle size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

[ratings]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Sohbet