Iphone Ekran Camı (Dokunmatik Yüzey) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

iPhone ekran camı değişimi

iPhonelarımız artık vücudumuzun bir uzvu gibi. Onlarsız yapamıyoruz. Gün boyu hiç elimizden düşürmüyoruz diyecektim.. ki malesef bazen düşebiliyor. Bu da genellikle istemediğimiz sonuçlara neden oluyor. Onu yerden aldığımızda iPhone ekran camı yada tamamının kırılmış olduğunu görüyoruz ve başımızdan aşağı kaynar sular dökülüyor. Önceki yazılarımda bahsetmiştim. “Kırılmaz Ekran Koruyucu” adıyla tabir edilen korumalar genellikle işe yaramazlar, çünkü yandan alınan darbelere karşı hiç bir etkileri yoktur. Tabi cihaz ne kadar değerli ve son modelse ekranı da o kadar pahalı oluyor.

Ancak bazı durumlarda ekran değişimi gerekmeden sorun çözülebiliyor. Bu kırılmalar bazen dışarıdan fiziksel olarak görünmüyor ama biz buna ekranda mürekkep dağılması, silik ekran görüntüsü ve ya yukarıdan aşağı çizgiler şeklinde rastlıyoruz. Evet bu saydıklarımızın tamamı ekran değişimi gerektiren meseleler. Bunun dışında kalan bazı şeyler var. Örneğin darbe yada uzun kullanım sonrası ekran camı plastikten ayrılabiliyor. Bu durum pil şişmesi dediğimiz hadiseden sonra da olabilir. Bunun çözümü ise ekran çerçevesinin plastik kısmını değiştirmek. Böylece çok daha küçük bir maliyetle iphone ekranı kurtarılmış oluyor. (Piliniz şişmiş ise ayrıca oda değişmek zorunda)

iPhone ekranı her zaman paramparça olacak şekilde kırılmıyor. Diyelim ki iPhone ekran camı kırıldı fakat görüntü var ve dokunmatik fonksiyonları normal şekilde çalışıyor. Bu durumda yaptığımız uygulama şu; Ekranınızı cihazınızdan ayırıyoruz. Ardından LCD ve ÖN CAM kısımlarını ısı yardımıyla birbirinden ayırıyoruz. Akabinde yeni camı ve çerçeveyi özel kimyasallarla birlikte uyguladıktan sonra vakum makinamızda bir süre beklemeye alıyoruz. Bu işlemler sonucunda iPhone ekranınız orijinalliğinden hiç bir şey kaybetmeden eski haline dönüyor. Tabi bu kadar işlemi yapabilecek teçhizatı yanımızda taşıyamayacağımız için kırık ekranlı iPhone cihazınıza 24 saatliğine veda etmeniz gerekiyor. Chazınızı sizden teslim alıp ertesi gün onarımı tamamlanmış vaziyette teslim ediyoruz. Bunun karşılığında bu işten yarı maliyetine kurtulmuş oluyorsunuz.

Bu işlemi iPhone 6 ve sonrası için tavsiye ediyoruz. Zira daha eski modeller için iPhone ekran camı revizyon fiyatı yeni ekran ile aynı maliyete gelecektir.

Fiyat bilgisi ve diğer sorularınız için bizi her zaman arayabilirsiniz. Yanıtlamaktan memnuniyet duyacağız.

Tanıtım Videomuz

iPhone Ekran Camı

[ratings]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Sohbet