Iphone Yeniden Yükleme – Recovery – Format Atma

iPHONE NEDEN YENİDEN YÜKLENMELİ

iPhone yeniden yükleme , iPhone Recovery, iPhone kurtarma , iPhone Format atma , iPhone yazılım atma . Muhtemelen bu terimlere yenileri eklenebilir. Ama sebep ve sonuç aynı diyebiliriz. Bazı durumlar bizi bu işlemi yapmak zorunda bırakır. Aslında basit hatalar dışında iPhone yeniden yükleme kolay kolay gerekmez. Fakat nadiren de olsa bazı yazılım hataları bunu gerektiriyor. Asıl mesele unutulan şifrelerdir. Daha önce bu yazıda bahsettimiz gibi sıklıkla cihazımızı yedeklemek son derece yararınıza olacaktır. Gün gelir bu yedekler hayat kurtarır.

LÜTFEN DİKKAT! Apple ID hesap bilgilerinize sahip değilseniz ve iCloud ayarları içinden “iPhone’umu Bul” servisi aktif durumdaysa yeniden yükleme sonrası bu bilgileri girmeden cihazınızı kullanamazsınız. Apple ID şifresini unuttuysanız bu yazımızı okumalısınız. Bu konuda sorumluluk size aittir.

NELER GEREKLİ

Öncelikle internete bağlı ve iTunes uygulaması yüklü bir bilgisayar, bir adet usb bağlantı kablosu (şarj ederken kullanılan), ve tabii ki yeniden yüklenecek olan iPhone. Bu yöntemi iPod ve iPad’ler için de kullanabilirsiniz.

iPHONE RECOVERY MODE

iPhone yeniden yükleme işine başlamadan önce cihazımızı recovery moda almamız gerekiyor. Bu mod iphone format atma işleminin başlangıç noktasıdır. Ancak her iPhone aynı şekilde bu moda alınmıyor. iPhone yedi ile başlayan sanal tuş ve iPhone X te bu durum biraz daha farklı. iPhone 6S ve öncesi için işlemler aynı. Şimdi tek tek tüm iphone’lar için recovery mode ‘a nasıl girilir anlatalım. Önce cihazımızı tamamen kapatarak başlıyoruz. Kablomuzun bir ucu bilgisayarımıza takılı diğer ucu şimdilik boşta olsun iPhone’u bilgisayara bağlamayın.

iPhone 6S ve öncesi : iPhone 6s ve 6S plus ve önceki modellerde Home butonuna (ana ekran tuşu) basılı tutarak kabloyu cihazımıza bağlayalım. Alttaki resmi görene kadar da parmağımızı butondan çekmeyelim.

iPhone 7 Serisi : iPhone 7 için kullanılan yöntem de aynı fakat basmamız gereken tuş, “ses azaltma” tuşudur.

iPhone 8 serisi ve iPhone X : iPhone 8 serisi ve iPhone X için sistem biraz farklı. Cihazımız açık konumda iken bilgisayarımıza bağlıyoruz.

iphone yeniden yükleme

Seri bir şekilde; Önce ses açma tuşuna basıp bırakıyoruz, ardından ses kısma tuşuna basıp tekrar bırakıyoruz. Son olarak güç tuşuna basıp, basılı tutuyoruz. Alttaki resimdeki ekranla karşılaştığınızda bırakabilirsiniz.

iphone yeniden yükleme

Bu resmi görüyorsanız iphone yeniden yükleme moduna girdiniz demektir.

iphone yeniden yükleme

Telefonumuzla işimiz şimdilik bitti. Bundan sonrası iTunes yazılımı ile alakalı olacak. Bilgisayar iPhone’u algıladığında otomatik olarak iTunes açılır. Açılmazsa siz de açabilirsiniz. Sizi alttaki pencere karşılayacak.

iphone yeniden yükleme

Burada önce “Geri Yükle” tuşuna basıyoruz. Ardından gelecek olan pencereye de “Geri Yükle ve Güncelle” seçeğine tıklayalım.

İŞLEM TAMAM

Bu işlem internet hızınıza bağlı olarak oldukça uzun sürebilir. 1,5 GB ila 2,5 GB arasında bir indirme yapılacak. Bu sırada iPhone yeniden yükleme modundan çıkabilir. Endişe etmeyin. Yeniden Recovery moda alın. İşlem baştan başlamaz kaldığı yerden devam edecektir.

Her şey tamamlandığında cihazınızın fabrika ayarlarına döndüğünü göreceksiniz. Kurulumunuzu yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Takıldığınız bir yer olursa Apple müşteri hizmetlerimden destek isteyebilirsiniz.

iPhone tamiri konusunda bizi her zaman arayabilirsiniz. Yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

536 937 00 00 | soner@cepciniz.com | cepciniz.com | Youtube

[ratings]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Sohbet