Home Tuşu Tamiri Mümkün mü?

Home Tuşu Nasıl Bozuluyor?

Home tuşu ile beraber güç tuşu şüphesiz Iphone cihazlarımızda en çok kullandığımız tuşlar. Her üründe olduğu gibi bu tuşların da bir kullanım ömrü var. Belirli bir kullanımdan sonra Home tuşuna bağlı flex kablo yıpranıyor ve kopuyor. Bu durumda home tuşunuz çalışmaz hale geliyor. Ayrıca cihazınızın tamir edildiği esnada bu tuşu sökerken de zarar görebiliyor.

Hangi Modellerde Home Butonu Kullanılıyor?

Her Iphone modelinde tuş bulunmuyor. Bildiğiniz üzere Iphone X ve sonraki modellerde bu tuşa veda ettik. Ayrıca Iphone 7 ve Iphone 8 serilerinde bu tuşlar fiziksel olmaktan çıkıp sanal hale geldiler. Fiziksel hareket olmadığı için kullanım ömürleri de aynı oranda çoğaldı.

Home Buton Tamiri Mümkün mü?

iphone 5s ekran değişimi

Home tuşunun tamiri kısmen mümkündür. Güvenlik önlemi olarak anakart ile tuş arasında özel bir şifreleme bulunuyor. Bu sebeple bazı nadir durumlar hariç Home Tuşu değişimi sonrası parmak izi özelliği kullanılamaz hale geliyor. Nadir durumlar ise şöyle. Bu tuşa bağlı flex kablo üzerindeki chipin bozulması durumunda değişimi mümkün olabiliyor. Ayrıca flex kablonun yırtıldığı yer de çok önemli. Orta bölümde yırtılma olduysa yine onarmak mümkün hale gelebiliyor.Tamiri mümkün olmayan durumda değişen tuş, sadece ana ekrana dönmek için kullanılabiliyor. Home tuşunun nasıl değiştirildiğini bu videodan izleyebilirsiniz.

Yerinde Iphone Servisimiz ile Iphone cihazlarınızın bozulan home buton değişimini yanınızda yapabiliyoruz. İstanbul’un büyük çoğunluğunda hizmetimiz mevcut. Fiyat istemekten çekinmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Sohbet