iPhone Ekran Kilidi Unutulursa Ne Yapmak Gerekir?

iPhone ekran kilidi unutulursa başımıza neler gelir, nasıl kurtarabiliriz bu konularsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.

iPhone ekran kilidi

Apple ve güvenlik

Apple’ın güvenlik konusunda en güvenilir firmalardan birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Playstation, Android, Windows gibi bütün platformlarda aşılmadık engel bırakmayan hackerlar söz konusu Apple olduğunda pek de başarılı olamıyorlar. Yıllardır halen kırılamayan Apple ID (iCloud) buna güzel bir örnek. Hatta bu güvenlik konusu bir ara Amerikan FBI ile Apple arasında gerilime dahi sebep olmuştu.

Güvenlik unsurları nelerdir?

İçinde bir çok özel bilgimiz bulunan telefonumuzu yabancılardan korumak için ekran kilidi önemli bir araçtır. Hatta cihazı ilk aldığımızda kurulum aşamasında bizden şifre oluşturmamızı talep eder. Sonrasında Apple ID, Touch ID ve iki aşamalı kimlik doğrulama gibi bir çok güvenlik tedbiri ard arda alınır.

Ekran kilidi unutulursa ne olur?

Eğer Apple kullanıyorsanız ve ekran kilidi unuttuysanız, geçmiş olsun. Bu durum, asla geri dönüşü olmayacak bir şekilde tüm verilerinizin silinmesi ile sonuçlanacaktır. Resimleriniz, rehberiniz, mesajlarınız, aklınıza ne geliyorsa hepsinin silinmesi gerekir. Tabii bunları iCloud veya bilgisayarınıza yedeklemediyseniz.

iPhone’umu kurtarmak için ne yapabilirim?

Cihazınızı recovery moduna alarak kurtarma işlemi gerçekleştirmelisiniz. Bu işlemin sonunda cihazınız sıfırlanacak ve fabrika ayarlarına döndürülecektir. Ardından varsa yedeklerinizi geri yükleyebilirsiniz.

Cihazınızı nasıl sıfırlayacağınızı öğrenmek istiyorsanız Apple bunu güzel bir şekilde detaylıca açıklamış. Buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek bazı konularımızı alt kısımda bulabilirsiniz. Bu konu da ve iPhone ile ilgili merak ettiklerinizi alttaki yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz. Sorularınız en kısa sürede yanıtlanacaktır.

iPHONE RECOVERY (YENİDEN YÜKLEME – FORMAT ATMA)

iPHONE YEDEKLEME NASIL YAPILIR?

Cepciniz.com olarak göre Yerinde iPhone Tamiri hizmeti veriyoruz. Servis ihtiyaçlarınız için çekinmeden arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Sohbet