iPhone Ahize ve Hoparlör Sesi

iPhone Ahize ve Hoparlör Sesinin Az Gelmesi – Kesin Çözüm

iPhone kulaklık sesi sorununu ele alıyoruz. Telefon görüşmesi yaparken konuştuğunuz kişiyi duyamıyorsanız ya da ses çok az geliyorsa (kulaklık ve hoparlör sesi kısık değilse), zil sesi kısık çıkıyorsa çözümü büyük ihtimalle çok basit. Bu sorun genel olarak tozdan kaynaklanır. Kulaklık kısmında bulunan filtrenin gözenekleri çok küçük olduğundan çabucak tıkanabiliyor. Bu da konuştuğunuz kişinin sesini duymanıza engel oluyor.  Özellikle işiniz gereği demir tozlarının yoğun olduğu bir ortamda bulunuyorsanız, kulaklığın ve hoparlörün içinde bulunan mıknatıs sebebiyle bu tozlar iç kulaklığa yapışır. Bu da iç kulaklık ve hoparlörün bozulmasına sebep olur.

Konuştuğunuz kişinin sesi az geliyorsa durum bu. Ancak hiç ses alamıyorsanız, İç kulaklık olarak adlandırdığımız bu parçanın ya da ses entegresinin bozuk olabileceği anlamına gelir. Teknik müdahalenin gerekeceği bu durumları çözmek bizim işimiz. Az geldiği durumlarda ise size bir önerimiz olacak. Bu sorunu çözmek için teknik servislere para ödemenize gerek yok.

iphone kulaklık sesi

iPhone kulaklık sesi yükselsin istiyorsanız, öncelikle bir diş fırçası üzerine çok az miktarda (takribi bir iki damla) alkol ya da kolonya damlatın. Bununla ahize ve hoparlör kısmını güzelce temizleyin. Unutmayın çok damlatırsanız cihaza zarar verebilirsiniz. İşlemi tamamladıktan sonra bir görüşme yapmayı deneyin. Cihazın sesinin arttığını göreceksiniz. İşe yaramaz ise ya güzel temizlenmemiş olabilir ya da kulaklık filtresinin artık değişmesi gerektiği anlamına gelir. Tekrar deneyin başarılı olamazsanız bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat