iPhone Ekran Koruyucu Çeşitleri ve Fiyatları

iPhone Ekran Koruyucu Çeşitleri ve Fiyatları

iPhone Ekran koruyucu çeşitleri hakkında bilgi vermek için yeni bir makale ile karşınızdayım. Bu konuda bilgi kirliliği ve piyasadaki anormal fiyat farklarına bir açıklık getirmek istiyorum.

Cihazlarımız kıymetli ve doğal olarak onları gözümüz gibi koruyor ve kolluyoruz. Telefonun düşmesi sonucu garanti dışı kalması, serviste bekleme süresi ve sonrasında karşılaşacağımız fatura hepimizi üzecektir. Malum, ekran fiyatları el yakıyor. Üst model iPhone modellerinde ekran fiyatları, kaliteli bir telefon fiyatını dahi aşıyor. Bu durumda cihazımızı korumak için ona kılıflar, ekran koruyucular satın alıyoruz. Şimdi gelin cam koruma çeşitlerini inceleyelim.

Kırılmaz Cam Koruma

Bu bildiğimiz sıradan cam korumalardan (kırılmaz diye tabir edilen ancak her cam gibi kırılabilen) daha önce bu yazımızda bahsetmiştik. Bu cam korumalar bahsedeceğimiz diğer cam korumalar gibi, ekranın kırılmasını önlemek adına pek faydası bulunmamaktadır. Ancak ekranınızın çizilmesini istemiyorsanız en azından bu ürünü kullanmalısınız. Bu klasmanda, camın kalınlığı ve dayanıklılığına göre çeşitleri bulunabilmektedir. Uygulandığında ekranın kenarları açıkta kalmaktadır. Bu da ekranı kısmen korumasız bırakacaktır. Ortalama fiyatları 20 – 30 TL dir

Nano Cam Koruma

İçerisinde çok ince bir tabaka cam bulunduğundan NANO olarak adlandırılır. Genel olarak plastikten imal edilir. Çıkartıp fazlaca kıvırmadığınız sürece kırılmazlar. Ayrıca çok ince olduğu için rahatsızlık vermezler. Cam korumaların dokunmatik hassasiyetini olumsuz etkilediği durumlarda da tercih edilebilir.

iphone ekran koruyucu

4D – 5D – 6D Cam Koruma

Bu modellerin kaç “D” olduğunun ne anlama geldiği konusunda kimsenin bir fikri yoktur. Zira ben, “3D Sinema” ile başlayıp “9D Sinema” ya kadar ulaşan ancak özünde birbirinin aynı olan o kabinlere benzetiyorum. Birisi 3D demiş, daha iyisini yaptığını iddia eden diğeri 4D demiş gibi.

Bu cam korumaların en büyük özelliği ekranı tamamen kaplamasıdır. Ekranın kenarlarında açıklık kalmayacağı için hem belli olmazlar hem de çizilmeyi tamamen önlerler. Kırılmaya karşı da nispeten daha iyi korurlar. Bu cam korumaların çerçevesi renkli olduğu için cihazınıza uygun renkte olanı almalısınız. Tek dez avantaj olarak kenar kısımları daha ince olduğu için daha çabuk kırılırlar. Ortalama fiyatları: 50 – 70 TL’dir

iphone ekran koruyucu

Flexible Cam Koruma

Bu türler camdan çok mika benzeri, fakat esnek plastik bir yapıdadırlar. Gerçekten kırılmazlar ve kırılmadıkları için uzun ömürlü olurlar. Ayrıca iyi bir kılıf ile birlikte kullanıldığında gerçekten etliki bir koruma sağlarlar. Ortalama fiyatları: 70 – 100 TL’dir

iphone-ekran-koruyucu

Sizi uyarmak istiyorum, yukarıda yazdığım fiyatların üzerindeki ürünlerin kalite farkı yoktur. Asla cihazınızı daha fazla korumazlar. Yani cihazınız ne olursa olsun, koruma için bu bedellerin üzerinde ödeyeceğiniz ücret, boşunadır. Bilmenizi isterim ki, Phone 5 ile iPhone XS MAX cam koruma arasında maliyet açısından hiç bir fark yoktur. Cihazınızın pahalı olması hiç bir şeyi değiştirmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Sohbet