iPhone Revizyon Ekranın Orijinalinden Farkı Nedir?

iPhone Revizyon Ekran ve Orijinali arasında ne fark var?

iPhone Revizyon ekran mı takalım? orijinal mi olsun? Ekran konusuyla alakalı en çok gelen sorulardan birisi de bu. Bu yazımda kafa karışıklığına sebep olan bu konuyu netleştirmek istiyorum. iPhone Ekran çeşitlerine daha önce bu yazımızda değinmiştik. Şimdi ise tercih yapmanız konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım.

Öncelikle orijinal iphone ekran nedir, iPhone Revizyon ekran nedir? bunlardan kısaca bahsedecek olursak;.

Orijinal iPhone ekran ;

Sadece Apple ve yetkili teknik servislerinde bulunabiliyor, dışarı satışı asla mümkün değil. Dolayısıyla bu ekranı yetkisi olmayan hiç bir servisten bulamazsınız.

iPhone Revizyon Ekran ;

Camı kırılan ekranların yenilenmesi ile elde edilir. Esasında çıkma ekran olan bu ekranlar bir dizi aşamadan geçerek ön camları ve çerçeveleri değiştirilir. LCD panel değişmeyeceğinden orijinal olarak düşünülebilir.

Bu durumda tabii ki hiç bir fark yoktur diyemeyiz. Orijinal ekranın revize olan ekrana göre dezavantaj olarak sayılabilecek tek farkı şudur; yenilenen ön cam eskisi kadar sağlam olamaz. Çünkü Apple, Corning firmasına ait “Gorilla Glass” marka cam kullanır. Bu camlar, kırılmaya karşı güçlendirilmiş dayanıklı camlardır. Revize orijinal camların kırılması bu sebeple daha kolaydır.

Apple ekran değişim fiyatlarını ve servis süresini göz önüne aldığımızda bu dezavantajın çokta önemli olmadığını düşünüyoruz. Zira cam korumalarla tedbirimizi alıp biraz daha dikkatli kullandığımızda bir fark hissetmeyiz. iPhone ekranı nasıl yenileniyor merak ediyorsanız buradaki videodan izleyebilirsiniz. Revizyon işleminin ne kadar riskli, meşakatli ve uzun bir süreç olduğunu göreceksiniz.

iPhone Revizyon Ekran

Dip not: Ekranınız kırıldığında eğer görüntü ve dokunmatik sorunu yoksa revizyon yaptırmak ya da tamamen yeni ekran taktırmak tamamen sizin tercihiniz. Revizyon yaptırmak 1 gün sürer fiyatı uygundur. Yeni ekran montajı ise 30 dakika sürer.

Daha detaylı bilgi için aşağıdakilerden birini tıklayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Biz cepciniz.com olarak bozulan yada ekranı kırılan iPhone marka cihazlarınızı evinizde ya da iş yerinizde onarıyoruz. Size zamandan tasarruf sağlıyoruz. Ayrıca onarımı gözünüzün önünde yaptığımız için güven problemini de ortadan kaldırıyoruz. Size de hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Sohbet