iPhone Batarya Değişimi ile ilgili önemli bilgiler

iPhone batarya değişimi

Günümüzde iPhone batarya değişimi konusu çok önem kazandı. Ülke olarak telefonlarımızı günde ortalama 78 kez kontrol ediyoruz. Yani her 13 dakikada bir cihazımızı açmak suretiyle enerjisini tüketiyoruz. Araştırmalara göre her 4 kişiden biri günlük 7 saat gibi korkunç bir süreyi telefonlarına bakarak geçiriyor. Ortalama olarak düşündüğümüzde günde 4 saatimizi akıllı telefonlarımıza ayırıyoruz.

Telefonlarımızla yapabileceğimiz şeyler arttıkça kullanım oranları da haliyle artıyor. Buna bağlı olarak bataryaların amper değerleri de hayli önem kazandı. Artık telefon alırken bataryasının kaç amper olduğuna da dikkat ediyoruz. Batarya ömrünü uzun tutmak için elbette yapabileceğimiz bir şeyler mevcut. Bu yazımızda bu konuya değinmiştik. Şimdi ise ömrü tükenen bataryayı nasıl anlarız. Hangi durumda ne yapmamız gerekir bunu ele alacağız.

Apple, kendi cihazlarına ait bataryalar için ortalama 500 dolumluk ömür biçiyor. Bu da cihazınızı her gece şarja takmıyorsanız yaklaşık iki yıllık bir süreye denk geliyor. Bu sürenin sonunda bataryanızdan artık yeterli performansı alamıyorsunuz. Şarjınız günün sonuna kadar bile dayanmıyor. Hatta günde bir kaç kez şarja takmanız gerekebiliyor. Bu durum tabii ki bataryanızı değiştirmenizi gerektirecek bir durum.

iPhone bataryasının sağlık (performans) durumunu nasıl anlarız.

Bunun için iOs 12 ile hayatımıza giren Pil Sağlığı menüsünü kullanıyoruz. “Ayarlar“a girip “Pil” e dokunuyoruz. Eğer iOs 12 yüklüyse menüde “Pil Sağlığı“nı göreceksiniz. Bu menüde “Servis” yazdığını görüyorsanız pilinizin değişim zamanı gelmiş demektir. Bu menünün içerisine girdiğinizde “Maksimum Kapasite” değerini görebilir, cihazınızın pilinin ne kadar ömrü kaldığını anlayabilirsiniz. Eğer burada aldığınız değer yeterli değilse, iPhone size cihaz performansınızı düşürerek, kullanım süresini artırmayı teklif ediyor.

iPhone Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalı

  1. iPhone bataryanızı pil menüsünde servis yazdığını görüyorsanız değiştirmeniz gerektiğini söyledik.
  2. Yanlış kullanım sonucu pilin şişmesi durumu olursa ki bu tehlikeli bir durumdur. Kimi zaman ekranı kıracak boyutlara gelebilmektedir. Bu durumda acilen bataryanızı değiştirmelisiniz.
  3. Son olarak ani batarya hareketleri görebilirsiniz. %40 iken birden cihazınızın kapanması gibi ani şarj kayıpları. Ya da %1 seviyesinde çok uzun süre dayanması gibi bazı tutarsızlıklar da pilinizin değişmesi gerektiği anlamına gelir.

iPhone Batarya Değişimi Gerekmeyen Durumlar

Cihazınızın şarj performansı her zaman bataryadan kaynaklanmaz. Bazen cihazın içerisindeki bir kısa devre akım kaçağına sebep olabilir. Bu durumda iphone batarya değişimi yerine cihazınızın sorunu teknik müdahale çözülür. Bu ölçümü servisimizde yapabiliyoruz. Ayrıca arka planda çalışan bir uygulama pilinizin hızlı tükenmesine sebep olabilir. Bunu da Pil menüsünden hangi uygulamanın daha çok kullanıldığını kontrol ederek anlayabilirsiniz.

Apple Resmi Batarya Değişim Fiyatları

Güvenilir iPhone Servis nasıl bulunur?

Sonuç olarak

Batarya değişimi ise uzman teknisyenler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde istenmeyen sonuçlara maruz kalabilirsiniz. Eğer pilinizin değişmesi gerektiğini düşünüyorsanız, bizi arayabilirsiniz. Biz bu işlemi sizin yanınızda yapabiliriz. Siz yerinizden bile kalkmadan piliniz değişir ve hayatınıza ara vermeden devam edersiniz.

Fiyatları görüntülemek için tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Sohbet