iPhone Arka Camı Değişimi

Yeni iPhone demek yeni teknolojiler demek. Apple boş durmayarak her sene sunduğu modellere bir takım yenilikler ve geliştirmeler ekliyor. Bunun son örneklerinden birisi kablosuz şarj ile birlikte gelen iPhone arka camı.

iPhone Arka Camı Neden Kullanıyor?

iPhone 8 modelinden itibaren kablosuz şarj özelliğini kullanılmasından dolayı gerekli iletkenliği sağlamak için mecburen cihazların arka tarafı camla kaplandı. Bunun sonucunda cihazın daha şık göründüğü söylenebilir, ancak bu bir takım sorunları da beraberinde getiriyor. Önceden sadece ekranımızın camını korumamız gerekirken artık arka camı da korumak gerekiyor. Bu cam da kırıldığı zaman bir ekran kadar masraflı oluyor. Haliyle biraz can sıkıcı olabiliyor.

Cam Arka Kapağa Sahip iPhone Modelleri Hangileri?

Arkası cam olan iPhone modelleri şimdilik şu şekilde;

iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max.

Gelecek modeller için şimdiden bir şey söylemek pek mümkün olmamakla birlikte Apple’ın bu konuda bir değişikliğe gideceğini de düşünmüyoruz.

Arka Cam Kapak Nasıl Değiştirilir?

iPhone Arka camı değiştirmek düşünüldüğünden çok daha zor ve zahmetli bir iştir. Bu cam öylesine sağlam yapıştırılmıştır ki, el yordamıyla düzgün bir şekilde sökebilmek gerçekten çok zordur. Bu camlar yerinden ayrılmadığı gibi cihazın arka kasanının eğilmesine de sebep olabilir. Sonuçta yeni takılan cam eskisi gibi oturmuyor. Ancak çaresiz değilsiniz. Bu sorun için de Çin’liler imdadımıza koşmuş ve bizler için bir lazer cihazı üretmişler. Bu ürün sayesinde arkası cam olan iPhone modelleri zarar görmeden sökülebiliyor. Arka Camı lazer cihazıyla nasıl sökülür buradan izleyebilirsiniz.

iphone arka camı

iPhone Arka Camı için Yerinde Servis Hizmeti Mevcut mu?

Bu işlem büyük cihazlar yardımıyla yapılabildiği için maalesef iPhone arka camı işini yerinde onarım hizmetlerimize dahil değil. Ancak cihazınızı alıp gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından tekrar yerinize gelip teslim edebiliyoruz. Bulunduğunuz yerin servisimize yakınlığına göre 12:00’dan önce aldığımız cihazları aynı gün 17:00’a kadar teslim edebiliyoruz.

iphone arka camı

iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max modellerinden birine sahipseniz arka cam değişimi için bizi her zaman arayabilirsiniz.

[ratings]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Sohbet