iPhone Cam Değişimi ile Ekran Değişimi Arasındaki Fark

iPhone tamirinde en sık karşılaştığımız konu olan cam değişimi ile ekran değişimi arasında ne gibi farklar olduğunu kısaca izah etmek istiyorum.

iPhone ekran kırılması 2 şekilde olur. Biri ön cam, diğeri lcd kırılması. Bu durumların ikisi için farklı işlem uyguluyoruz.

iPhone Cam Değişimi

Sadece Ön Cam kırılması durumunda ekrandaki görüntü zarar görmez. Görüntüde bölgesel kararmalar yoksa ve ekran dokunmatiği de bu darbe sonrası normal bir şekilde çalışıyorsa cihazınıza Ön Cam Değişimi yapılır.

Bu durumu kısaca şöyle özetleyelim; Ekran Camı kırık olması dışında cihazınızı normal olarak kullanabiliyorsanız ekran değişimine gerek yoktur. Yalnızca cam değişimi yeterlidir. Bu da daha düşük bir maliyetle halledilebilir.

Cam değişimi işleminde tek dez avantaj, işlemin hemen yapılamıyor olmasıdır. cihazınızın ekran camı değişebilmesi için uzun süren bir takım işlemlerden geçmesi gerekir. Bu hem zaman hem de büyükçe bir tesis gerektirir. Yani yerinde onarım yapılması mümkün olmayan bir işlemdir.

Son olarak bir dipnot ekleyelim, cam değişimi işlemi yan sanayi ekranlara uygulanmaz. Mutlaka orijinal olması gerekir.

iphone ekran kırıldı

iPhone Ekran Değişimi

Ekranınızın görüntüsü kısmen yada tamamen kaybolmuş olabilir. Bu durumda ekranınızın en önemli kısmı olan LCD paneliniz kırılmış demektir. Bu ise ekranın tamamen değişmesini gerektiren durumdur. Bu işlem cam değişimine göre biraz daha maliyetlidir. Ancak 20 dakika içinde işlem gerçekleştirilebilir ve yerinde onarım mümkündür.

iPhone kırık ekran
Resimde Ekranı kırılmış bir iPhone görüyorsunuz. Bu durumda cam değişimi yapılamaz. Komple ekran değişimi gereklidir.

Ekranlar ile alakalı ilginizi çekebilecek diğer konularımızı alt kısımda bulabilirsiniz. Bu konu da ve iPhone ile ilgili merak ettiklerinizi alttaki yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz. Sorularınız en kısa sürede yanıtlanacaktır.

iPhone Revizyon Ekranın Orijinalinden Farkı Nedir?

Kandırılmayın! Orijinal iPhone Ekran Takıyorum Diyenlere İnanmayın!

iPhone ekran cam değişimi hakkında bilmeniz gerekenler

Cihazınıza Takılan iPhone Ekran Orijinal mi?

Apple resmi ekran fiyatlarını burada bulabilirsiniz. Biz Cepciniz.com olarak talebinize göre Yenilenmiş Orijinal ekran ya da Yan Sanayi Ekran kullanıyoruz. Güncel fiyatlar ve orijinal iPhone ekran fiyatları için lütfen aramaktan çekinmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Sohbet