Menü Kapat

iPhone ‘larımızı emanet ettiğimiz teknisyenlere ne kadar güvenebiliriz? Orijinal dedikleri gerçekten de orijinal iPhone ekran mı? Bu konuya elimden geldiği kadarı ile açıklık getirmek istedim.

iPhone EkranÖncelikle şunu söyleyelim. Apple asla yedek parça satışı yapmaz. Bundan emin olabilirsiniz. Piyasada bulabileceğiniz iPhone ekranlarının %95 i yan sanayi ürünlerdir. Bazı satıcılar bu ekranların iyi kalitede olanlarını (bilerek ya da bilmeyerek) orijinal diyerek satarlar. Ancak bu bilgi çoğunlukla yanlıştır. Söylediğimiz gibi Apple’dan asla ekran ya da başka bir yedek parça satın alamazsınız.

Geri kalan %5 lik kısımdan bahsedecek olursak; ekranın bölümlerinden bahsetmemiz gerekiyor. Bir iPhone Ekranı kabaca 4 bölümden oluşur. Ön cam, Lcd, arka ışık ve çerçeve. Burada en önemli aksam, dokunmatik özelliğini de içinde barındıran LCD lerdir. Geri kalanı cam ve plastikten ibaret olduğu için orijinal olmasının pek bir önemi yoktur. Ön camları kırılmış fakat LCD ekranı sağlam kalmış olan iPhone ekranlarını yenileyen bazı firmalar bu işi başarı ile yapmaktadır. Buralardan temin edilen ekranlar da Apple teknisyenlerinin kullandığı orijinal ekranlar kadar kalitelidir. LCD orijinal olduğun için görüntü ve dokunmatik hissiyatı farksızdır. Tabii doğal olarak fiyatı da farklı olur.Kısaca özetlemek gerekirse 3 çeşit ekrandan bahsedebiliriz.

Orijinal ekran : Yalnızca Apple tarafından iPhone’unuza takılır. Yedek parça olarak satın alma şansınız yoktur.

Yan sanayi ekran:  Çok kaliteli yan sanayi ekranlar olsa da orijinal ekrana göre mutlaka fiyat ve performans farkı olur. Ancak bu fark genellikle fark edilemeyecek kadar azdır.

Revizyon (yenilenmiş) ekran: İç aksamı yani LCD kısmı orijinal olup dışı yan sanayi olan bu ekranların Apple’ın sattıklarından bir farkı yoktur. Sonuçta ekran demek LCD demektir. Geri kalan cam ve plastikten başka bir şey değildir.

Apple resmi ekran fiyatlarını burada bulabilirsiniz. Biz Cepciniz.com olarak talebinize göre Revizyon ya da Yan sanayi ekran kullanıyoruz. Aşağıda yan sanayi iPhone ekran fiyatlarını bulabilirsiniz, Güncel fiyatlar ve orijinal iphone ekran fiyatları için lütfen aramaktan çekinmeyiniz.

iPhone Ekran Fiyatları :

iPhone 5 Ekran : 150 TL

iPhone 5C Ekran : 150 TL

iPhone 5s Ekran : 150 TL

iPhone SE Ekran : 200 TL

iPhone 6 Ekran : 250 TL

iPhone 6 Plus Ekran : 300 TL

iPhone 6S Ekran : 300 TL

iPhone 6S Plus Ekran : 400 TL

iPhone 7 Ekran : 400 TL

iPhone 7 Plus Ekran : 600 TL

iPhone 8 Ekran : 500 TL

iPhone 8 Plus Ekran : 700 TL

iPhone X Çıkma Orijinal Ekran : 1750 TL

Fiyatlara KDV dahil değildir. Tüm onarımlarımız 6 ay garantimiz altındadır.

10 Comments

  • cskaraman

   Merhaba Enes Bey,
   Ekranınız Apple yetkili servisler dışında değişmesi durumunda maalesef garanti dışı kalacaktır.

 1. Tuna Dursun

  Ne iyi insanlarsınız apple iphone arka kasa cebimde az yamuldu düğme izi kaldı garanti dışı kaldı ve cihazın onarımının imkansız olduğunuz söyleyip i6 için 1600₺ istediler, şimdi sizde i6 için ekran değilde orginal kasa varmıdır ? yada i6 kasasının yamulmuş yerini ısıtıp düzeltip yada orginal kasa varsa değiştirip ve ekranı değiştirmeden sadece sağ alt köşede vidayı biraz sıkıp yollarmısınız ?

  • cskaraman

   Merhaba, bunu dışarıdan bakarak anlamanız mümkün değil. Biz de anlayamayız. İçeriden bakıldığında ekranın orijinal olduğunu gösteren bazı emareler olur ancak buralardan anlayabiliyoruz. Bizi çağırırsanız bu emareleri göstererek izah edebiliyoruz.

 2. Nursel

  Merhaba iPhone X kullanıcısıyım ön camı kırıldı kaskoya göndereceğim A kalite orijinal ekran takacaklarını ve garantinin bozulmayacağını söylediler sizce bozulur mu

  • cskaraman

   Merhaba Nursel Hanım,
   Gerçek orijinal ekran yalnızca yetkili servis tarafından takılabilir. 3. Şahısların orijinal ekran tedarik etmeleri mümkün değildir. Kaskonuzun bu onarımı nerede yaptıracağını bilemediğimden dolayı bu sorunuza net yanıt veremiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir