Cihazınıza Takılan iPhone Ekran Orijinal mi?

Iphone ekran değişimi için cihazlarımızı emanet ettiğimiz teknisyenlere ne kadar güvenebiliriz? Hangi Çeşit ekranı tercih etmeliyiz? Orijinal dedikleri ekranlar gerçekten de orijinal ekran mı? Bu konuların tümüne elimden geldiği kadarı ile açıklık getirmek istiyorum. Öncesinde Iphone cihazlarımızda kullanılan ekran çeşitlerine bir göz atalım.

iPhone Ekran

Hemen baştan uyaralım! Apple asla yedek parça satışı yapmaz. Bundan emin olabilirsiniz. Yetkili servisler dışında bulabileceğiniz iPhone ekran çeşitlerinin hiçbiri %100 orijinal değildir, olamaz. Bazı servislerde bu ekranların iyi kalitede olanlarını (bilerek ya da bilmeyerek) Orijinal iPhone ekran diyerek satmaya çalışabilirler. Ancak bu bilgi kesinlikle yanlıştır. Çünkü özel, yani yetkisiz teknik servisler hiç bir şekilde Apple’dan ekran ya da başka herhangi bir yedek parça tedarik edemezler. Tıpkı bizim servisimiz gibi.

1- Iphone Ekranı Oluşturan Katmanlar

a. Arka Işık (Backlight) :

En alt kısımda bulunan arka ışık ve onun içerisinde bulunan ışık perdeleri sayesinde ışık ekranın her bir köşesine eşit ve homojen bir şekilde dağılması sağlanır.

b. LCD Ekran:

LCD ekran bize görüntünün aktarıldığı kısım. Yani ekranın kendisidir. Bu bölüm kırıldığında geri kalan bölümlerin hiç biri işe yaramaz. Komple ekran değişimi gerekir. Dolayısıyla telefonun en değerli bölgesidir.

c. OCA:

Ekran ve ön cam arasında kimyasal bir tür yapışkandır. Ultra viole ışığa tabi tutulduğunda donarak berrak şeffaf bir hal alırlar. Bu madde sayesinde hem dokunmatik hassasiyeti artar hem de ekranı ekstra sağlamlık katar.

d. Polarizer

Gün ışığında da ekranı görebilmeniz için kullanılan bir katmandır.

e. Ön Cam

Parmağınızı temas ettiği, bütün bu katmanların en üstündeki parçadır. Orijinal ekranlarda Corning firmasına ait camlar kullanılır. Bu markanın ürettiği mukavemetli camlar, sonradan değiştirilenlere göre çok daha sağlamdır. Genellikle sadece bu kısım kırılır. Revizyon sırasında değiştirilir.

f. Plastik Çerçeve:

Çerçeve ekranın etrafını dolduran plastik parçadır. Bu parça sayesinde ekran kasaya oturur. Ekran yenileme esnasında değişen diğer parça da budur.

2- iPhone Ekran Revizyonu Nasıl Yapılır?

Ön camları kırılmış, fakat LCD ekranı sağlam kalmış olan iPhone ekranlar yenilenerek tekrar kullanılabilir hale getirilebilirler. Bu işlem için öncelikle kırık olan ön camın ısıtılarak Lcd den ayırılması gerekir. Ancak bu işlem çok hassas ve profesyonel cihazlar yardımı ile yapılabilmektedir. Ardından LCD özel kimyasallar yardımıyla temizlenir. Ardından ekran üzerine OCA ve onun da üstüne ön cam yerleştirilerek preslenir. Son olarak vakum makinasında cam ile LCD arasında kalan son baloncuklar emilir.

3- Neden Revizyon Yaptırmalıyız?

Ekranların genellikle sadece ön camı kırılır. Kırıldığında ise tek başına değişimi mümkün olması nedeniyle maliyeti oldukça düşürür. Iphone ekran camlarında herhangi bir elektronik bileşen bulunmamaktadır. Bu sebeple tercih edilmesi gereken öncelikli yöntem bu olmalıdır.

Camı değişen ekranlarda Corning Gorilla Glass cam tedarik edilemeyeceği için normal bir cam kullanılır. Görüntü olarak fak edilemez ancak orijinal iPhone ekrana göre daha dayanıksız olurlar. Orijinal iPhone ekran ile Revize iPhone ekran arasındaki tek fark budur. Bu yazımızda konu ile ilgili biraz daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Yenilenmiş olan bu ekranlar, Apple teknisyenlerinin kullandığı orijinal ekranlar kadar kalitelidir. LCD orijinal olacağı için görüntü netliği, renklerin canlılığı ve dokunmatik hassasiyeti orijinal iphone ekran ile birebir aynıdır. Doğal olarak fiyatı da farklı olur.

4- Kaç Çeşit iPhone Ekran Bulunur?

Servislerde kullanılan 3 çeşit ekran bulunur. Bunlar şöyledir,

a. Orijinal iPhone Ekran

Yalnızca Apple tarafından iPhone’unuza takılır. Yedek parça olarak tedarik edilemezler.

b. Yan sanayi iPhone ekran

Ucuz ve kalitesiz yan sanayi ekranlar olduğu gibi çok kaliteli hatta orijinale yakın yan sanayi ekranlar da mevcuttur. Ancak ne olursa olsun mutlaka performans farkı olur. Dokunmatiğin akışkanlığı ve renklerin canlılığında bazı farklar olabilir. A Kalite iPhone ekranlarda bu fark, genellikle fark edilemeyecek kadar azdır.

c. Yenilenmiş, Revize iPhone Ekran

Yukarıda bahsettiğimiz gibi ön camı ve plastik çerçevesi değişerek yenilenmiş ekranlardır. LCD orijinal olduğu için bu ekranların görüntü olarak Apple’ın sattıklarından hiç bir farkı yoktur. Sadece ön cam orijinaline göre biraz daha kırılgan olur. Bu ekranlara aynı zamanda “yenilenmiş çıkma ekran” da denilebilir.

5- Orijinal Iphone Ekran, Yan Sanayi Ekrandan Nasıl Ayırt Edilir?

İyi bir kullanıcı ilk bakışta bunu anlayabilir. Değilseniz anlamanın en kolay yolu, aynı modelin bir diğeriyle kıyaslama yapmaktır. Iphone Ekran açıkken renklerin doygunluğunu ve dokunmatik akışkanlığını kontrol edebilirsiniz. Ekran kapalıyken de kıyaslamanız gereken siyahlık tonudur. Gerçek orijinal ekran koyu siyah olur. Yan sanayilerde ise grimsi bir ton ile karşılaşırsınız.

Ekran takılmadan önce bakabilme şansınız olursa flex kabloları kontrol edin. Apple logosu görürseniz ekran büyük ihtimalle orijinal demektir.

Cepciniz.com

Apple resmi ekran fiyatlarını burada bulabilirsiniz. Biz Cepciniz.com olarak talebinize göre Revizyon ya da Yan Sanayi iPhone ekran kullanıyoruz. Yan sanayi veya orijinal iPhone ekranlarına ait güncel fiyatlar için lütfen aramaktan çekinmeyiniz.

iphone ekran

İstanbul içi yerinde servis ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz. Referans için Google’da hakkımızda yapılan yorumlara buradan göz atabilirsiniz.

Cihazınıza Takılan iPhone Ekran Orijinal mi?” te bir düşünce

 1. Osman dayan diyor ki:

  Merhabalar öncelikle 2. El iphone 6s plas aldım eşimdede var ama yan yana getirdigimde ekran renk doyumlulu çok fark var dokunmatik arada takılı kalıyor.kamerayı açınca net çekiyor ama gölgeler daha karanlık oluyor eşimin cihazıyla çeikiyorum daha açık tam olması getektigi gibi çekiyor aldıgım telefonun ekranı yan sanayimi acaba iyi çalışmalar

 2. hakan tor diyor ki:

  ı phone 5 ekranı kırık , yan sanayi ekran aldım çalışmıyor, kırık ekranı takıyorum çalışıyor . iki ekran denedim çalışmadı. sorun nedir vacaba

  • cskaraman diyor ki:

   Merhabalar,
   Öyle zannediyorum ki denediğiniz iki ekran da bozuk olabilir. Ayrıca soketleri de kontrol ederseniz iyi olur. Eksik veya lekeli pin var mı buna bakın.
   Saygılar

 3. Ceren diyor ki:

  Neden kameraya da fotoğraflar çekirken ve galerideki fotoğraflarda efekt varmış gibi oluyor bunu eski halinde nasıl getiririz ??

  • cskaraman diyor ki:

   Merhabalar,
   Kameranızda arıza olabilir ancak tam olarak anlayabilmemiz için biraz detay vermeniz gerekiyor. Sorunlu bir fotoğraf gönderebilirseniz anlamaya çalışalım.
   Saygılar.

 4. Serdar diyor ki:

  Merhabalar
  Telefonum İPhone 7 Plus telefonumun ekranının ortasında beyaz bir leke çıkmıştı.Telefonumun garantisi hala bitmemişti.Tekefonu aldığım yere götürdüm ve ekranı değiştirdiler.Beyaz leke sorunu kalktı ama ekranımın orjinal olup olmadığından şüpheliyim.Ne yapmalıyım ?

  • cskaraman diyor ki:

   Merhaba,
   7 ve üzeri modellerde genelde renkler soluk olur. Bunu anlamanın en kolay yolu bir başka Iphone 7 plus ile kıyaslamaktır.
   Saygılar

 5. Betül diyor ki:

  Merhaba ıphone 7 ekran kırıldı Servise iç dış değiştirdim Ama bi nokta kadar çizik kaldığını farkettim acaba ilerde bi sorun olur mu? Değiştirdiğim yerde orjinal demişti…

  • cskaraman diyor ki:

   Merhabalar,
   Yazılarımızda bahsettiğimiz gibi orijinal ekranlar, eski ve kırık ekranları yenilemek suretiyle elde ediliyorlar. Bu yenileme aşamasında rahatsız etmeyecek kadar küçük, noktasal hatalar olabilir. Bu hataların cihazınıza hiç bir zararı olmaz. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ancak bu çizik göz zevkinizi bozacak derecede ise servisinizle tekrar görüşüp düzeltmesini isteyebilirsiniz.

 6. Mina diyor ki:

  Telefonumu 2. el almıştım ve baya bir kırıktı, umursamadım pek fazla. Bu sabah telefonumu elimden düşürdüm ve ekranı dışarı çıktı. Dokunmatiği çalışmıyordu. En yakın telefoncuya yaptırmaya gittim ve yaptırdım. Muhtemelen yan sanayi bir ekran taktı, renklerim eskisine oranla oldukça koyu. Bunun bir çözümü var mı? Ya da orjinal nerede ne kadar fiyata taktırabilirim?

  • cskaraman diyor ki:

   Merhabalar,
   Ekranınız muhtemelen yan sanayi. Orijinal olarak telefonunuza takıldıysa tekrar görüşün derim. Çözümü ise ekran değişimi.

   Bizim revize orijinal olarak ekran satışımız mevcut.

 7. Adem diyor ki:

  Ben 2.el bir İphone 6s Aldım (Ekranı değişmiş) ve Ekran Hassayeti düşük hissi veriyor bana,yani az algılıyor.Bu mümkünmü ve Ekran değişimi Yaptırsam Düzlerimi.

  • cskaraman diyor ki:

   Merhaba,

   Cihazınızda düşük kaliteli bir yan sanayi ekran kullanılmış olabilir. Değiştirildiği takdirde sorununuz çözülecektir.

   İyi günler dilerim.

 8. Mukadder sever diyor ki:

  Merhabalar i Phone 7 Plus kullanıcısıyım telefonum yere düştü ve ekranda çizgi oluştu ama telefonumun dokunmatik ya da diğer özelliklerinde herhangi bir sorun yok ne yapabilirim eğer değişim yapmam gerekiyorsa ne kadar maliyeti olur şimdiden teşekkrüler

  • cskaraman diyor ki:

   Merhabalar,
   Ekranın iç tarafında oluşan kırıklar ekranda çizgilere neden olur. Dışarıdan bakıldığında sorun yok gibi görünse de kırık içerde mevcuttur. Bu durum ekran değişimini gerektirir. Şu an ki ekran maliyeti 700 TL’dir.

   • Aysee diyor ki:

    Merhaba bendede ı phone 6s var iç ekran kırıldı çok küçük iki tane siyah leke var, 350 değişim yapıyorlar orjinal diyorlar orjinalmi, yoksa apple kendi servisenemi göndereyim

    • cskaraman diyor ki:

     Merhabalar,
     Orijinal olması mümkün, ancak bunu ekranı görmeden kesin olarak söyleyebilmemiz mümkün değil. Ancak yazıda da anlattığımız gibi revize orijinal olabilir.
     Saygılar.

 9. Caner H diyor ki:

  Merhaba,
  İphone X cihazımın ekranı birden tamamen yeşil oldu. Telefonumu çalışıyor ama ekranın hiç bir işlevi yok şuanda.

  • cskaraman diyor ki:

   Merhaba,
   Cihazınızın ekranı kırılmış. Dışarıdan herhangi bir kırık görünmese bile muhtemelen bir darbe ya da baskı sonucu bu durum oluşmuş. Kısacası ekranınızın değişmesi gerekiyor.

 10. Murat Özilhan diyor ki:

  Merhaba iphone 7 plus telefonumun dediğin gibi sadece dış camı çatlak ve dokunmatik sorunsuz bu ekranın revizyon ihtimali nedir fiyatlandırma nasıl olur ekranımın orjinal kalmasını istiyorum

  • cskaraman diyor ki:

   Merhaba Murat Bey,

   Dış cam değişimi (ekran revizyonu) tabii ki mümkün. Ekranınızda görüntü veya dokunmatik sorunları yoksa bu her zaman önerdiğimiz bir onarım biçimi. Dediğiniz gibi böylece ekranınız orijinal kalır. Detaylar için bizimle temasa geçebilirsiniz.

   Teşekkürler

 11. Gizem diyor ki:

  merhabalar 1 sene önce 4. kattan düştü diye iç ekranı değiştirmek zorunda kaldım tabiki orjinal ürün çok daha pahalı olduğundan en iyi yan sanayi ekran taktırmak zorunda kaldım. Artık telefonu servise veremeyecek miyim ? yoksa sadece garantisi mi gitti şu an pil ile ilgili bir sorun yaşıyorum şarja ne kadar takılı olsa da sadece dolma ekranı çıkıyor. telefon açılmıyor. Acil bir çözüm bulmam gerekiyor.

  • cskaraman diyor ki:

   Merhabalar,

   Öncelikle yetkisiz müdahaleden dolayı cihazınız garanti kapsamı dışında kalmış. Bildiğim kadarıyla Apple’dan ücretli hizmet alabilirsiniz. Cihazınızın sorununun tespiti için öncelikle bataryanızı test etmemiz gerekiyor. Şarj ile ilgili sorun yaşıyor da olabilirsiniz. Cihazınızda şarj girişi ya da şarj entegresi değişimi yapılması gerekli olabilir. Tabi bunu yapabilmemiz için cihazınızın bizde olması da gerekiyor.

   Saygılar.

 12. Orhan diyor ki:

  Merhaba iPhone 7 Plus ekranı değişti fakat kamerası eskisi gibi çekmiyor. Ekran değişiminden dolayı olabilir mi? Tamiri mümkün olur mu?

  • cskaraman diyor ki:

   Merhabalar Orhan Bey,
   Sorun arka kameradaysa bunun ekran değişimiyle ilgisi yoktur. Ancak ön kamera ise montaj esnasında lense toz gelmiş olabilir. Bu durumda temizliği yapılmak suretiyle netice alınabilir.

 13. Sevinç diyor ki:

  Merhaba iyi günler bende 3 hafta önce media mark tan aldığım Apple 8 plas telefonumun ekranı kırıldığı için kasko sürem devam ettiğinden kaskoya gönderdim . Yalnız telefonum geri geldiğinde kullanmaya başladığımda ekranımın görüntüsünde renk bozukluğu renklerde cansızlık sezdim ve diğer Apple telefon larla yan yana koyduğumda bariz belli olan bir ışık kaybı var . Orjinal E yakın ekran taktıklarından şüpheliyim kasko firmaları böyle birşey yapar mı çünkü 1300 tl kasko parası verdim eğer böyle birebir orjinal takılmıyacak ise parama yazık ne yapmam gerek ?

  • cskaraman diyor ki:

   Merhabalar,
   Cihazınıza takılan ekranın orijinal olmadığını ya da ışık aksamının değişmiş olabileceğini düşünüyorum. Işık aksamının değişmiş olması renklerde cansızlığa yol açar. Ancak değişim kasko tarafından yapılmış ise bu ürünün Apple tarafından orijinal ekranla değiştirilmiş olması gerekir diye düşünüyorum. Eğer poliçenizde aksi belirtilmemişse hakkınızı aramanızı tavsiye ederim. Ekranın Apple tarafından değişip değişmediğini öğrenmek için müşteri temsilcilerine danışabilirsiniz. Apple müşteri hizmetleri telefonu 02162821511.
   Saygılarımızla.

 14. Koray diyor ki:

  Merhaba İphone 7 cihazımın ekranı değişti ancak orijinal değil ve şu anda orta tuş çalışmıyor orijinal olmasada revizyonlu olabilir parmak izi çalışacak şekilde bir ekran taktırmak istiyorum ne kadar fiyat çıkar acaba?

  • cskaraman diyor ki:

   Merhaba Koray Bey,
   Tuş filmi yırtılmadıysa bu durum ekrandan da kaynaklanabiliyor. Eğer tuşun üzerinde bulunan flex kablo yırtılmışsa parmak izi özelliğini bir daha kullanamazsınız. Bu onarımı mümkün olmayan bir sorun. Ancak sadece buton olarak çalışması mümkün.
   Saygılar.

 15. Mustafa AÇIKGÖZ diyor ki:

  Merhabalar.İphone 7 Beyaz ekran 180.00₺ görünüyor acaba bu revize ekranmı ona göre alım yapacağım .

 16. evren diyor ki:

  merhaba iphone 6 dokunmatik çalışıyor ekran çatlak tamir ücretiniz nedir ?( yan sanayi ve revize olarak)
  bir de arka kameranın camı çatlak onun da tamir fiyatını öğrenebilir miyim

 17. Emirhan diyor ki:

  ben sadece zaten lcd nin sağlamlığını merak ediyorum çünkü dediğiniz gibi lcd önemli sadece diğeri cam sonuçta lcd sağlamsa birdaha apple boşuna para vermeye gerek yok bir yakınımda yapıyor bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim

  • cskaraman diyor ki:

   Merhabalar,
   Cihazınızda görüntü var mı ve dokunmatik düzgün çalışır durumda mı buna bakmanız gerekiyor. Eğer cam kırılması dışında normal olarak kullanabiliyorsanız yalnızca cam değişimi yeterlidir. Eğer görüntü yoksa ekran tamamen değişmelidir.

   • Emirhan diyor ki:

    Ekranın sağlam bütün işlemleri yapabiliyorum ama ekranımda çizgi çatlak var ve ordan sarı bi ren gözüküyor ama bütün işlemleri yapabiliyorum

     • Emirhan diyor ki:

      O zaman lcd de bir sıkıntı yoktur dediğinize göre bugün kvk ya götürüp bilgi alıcam eğer lcd de bir sıkıntı yoksa sadece ekran değişikliği yapıcam lcd kalıcak

 18. Figen diyor ki:

  Merhabalar yaklaşık 1-2 ay önce ıphone7 plus telefonun sadece camı değişti fakat cam değiştikten sonra yakınlık sensörü çalışmamaya başladı tamir yapan yer tekrar açar bakarız ama sizden kaynaklı da olabilir dedi halbuki cam kırıldıktan sonra yakınlık sensörü çalışıyordu.

  • cskaraman diyor ki:

   Merhaba Figen Hanım,
   Cihazınızın ekranına bağlı bulunan bir parça (flex kablo) var. Yakınlık sensörü bu flex kablo üzerinde bulunuyor. Ekran veya cam değişimi sırasında yerinden sökülmesi gerekiyor. Biraz hassas bir parça olduğu için sökülürken zarar görmüş olabilir. Sensör tam yerine oturmamış da olabilir. Bakılması gerekir. Ancak bunun sorumlusu tabii ki cihazı tamir eden kişidir. Güzelce izah ederseniz gerekli hassasiyeti sağlayıp mağduriyetinizi gidereceklerini düşünüyorum.

   Saygılar

 19. ESRA diyor ki:

  Merhaba, iphone x telefonumun önce dış ekranı çatladı, A kalite diye değişim yapıldı. Sonra iç ekran dış ekra birlikte kırıldı. Tekrar değişim yapıldı ve şimdi dış cam sağlam ama içi kırıldı sanırım ekran simsiyah. Acaba iphone servise versem fiyatlandırma (yanlızca ekran değişimi) üzeriden mi yapılır? ya da sizin başka tavsiyeniz olur mu 🙁 Şimdiden teşekkürler

  • cskaraman diyor ki:

   Merhaba Esra Hanım,
   Biraz geç cevap verebiliyorum kusura bakmayın. Öncelikle şunu söylemem gerekiyor. Yan sanayi iPhone X ekranını kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Paranız boşa gider. Bunun yerine revize orijinal ekran taktırın. Hem görüntü kalitesinden hem de dokunmatik hassasiyetinden keyif alırsınız. Yan sanayi ekranlar maalesef çabuk bozuluyorlar.
   Yetkili Apple Servisi ne der bilemiyorum. Dilerseniz 216 282 15 11 numaralı telefondan direkt kendilerine sorabilirsiniz.
   İyi günler dilerim.

 20. mehmet ünal diyor ki:

  slm benim 5s im var konuşurken tuşlar açılıyor haliyle kulağım dokunduğu için tuşlara basıyo. Ekran değişmeden düzelmez mi tşk ederim.

 21. Eda diyor ki:

  Merhabalar Karaman Bey, soluk, renksiz ve cansız gözükmesi ön cam değişiminde gerçekleşmiyor sanırım değil mi, Lcd ekranı değiştiğinde ve yan sanayisi takıldığında oluyor, verdiğiniz bilgilerden anladığım o. Öyle midir?
  Teşekkür ederim şimdiden.

  • cskaraman diyor ki:

   Merhaba Eda Hanım,
   Evet dedikleriniz tamamen doğru. Ön cam değişimi ekran görüntüsü kalitesini kesinlikle etkilemez. Yan sanayi ekranlar ise lcd ile birlikte takılır. Bu da ne kadar kalitesiz ekran kullanılırsa o kadar soluk ve cansız olacağı anlamına gelir.

 22. Koray Altınok diyor ki:

  tahmini fiyat ne çıkar acaba, ekran ve kasa değişimi için… bir de revize ekran ve yan sanayi ekran a göre fiyat alabilir miyim mümkünse

 23. Abdullah diyor ki:

  iPhone 7 cihazıma ekran değişimi yaptırdım ama artık eskisi gibi değil ekran daha soluk renksiz cansız oldu nedeni nedir

 24. Merve diyor ki:

  İphone 6s plus telefonumun camı kırıldı lcd si sağlamdı ,yAn sanayi bir ürün takıldı camına bir sıkıntı yaşamadım,şimdi tekrar kırıldı lcd hala çalışıyor fakat 2.kez cam değişimi yapılamayacağı söylendi.2.kez cam değişimi yapılamazmı ?

  • Mikail diyor ki:

   Selam aleyküm ben iphone 6 ekranı değiştirdim be ekran kasadan ayrılma gibi durumu var ve telfncular randıman tutmadı diyor nasıl gidelir sorun

   • cskaraman diyor ki:

    Aleyküm selam Mikail bey,
    Randıman tutmamaktan kasıt nedir anlayamadım. Piliniz şiş değilse ekran yada kasadan kaynaklanan bir durumdur. Onarılamaz ise değişir, randıman tutar.

 25. Koray Altınok diyor ki:

  Merhabalar, iphone 7 plus düşürmeden dolayı ekran tuzla buz oldu, ayrıca kasada yamulmalar mevcut. bunun için ne işlemler yapılması gerekir ve fiyat ne olur..

  • cskaraman diyor ki:

   Merhaba,
   Oncelikle geçmiş olsun. Cihazınızın çalışıp çalışmadığının anlaşılması gerekir. Akabinde ekran ve kasa değişimi yapılması yeterli olacaktır.

   • Koray Altınok diyor ki:

    tahmini fiyat ne çıkar acaba, ekran ve kasa değişimi için… bir de revize ekran ve yan sanayi ekran a göre fiyat alabilir miyim mümkünse

 26. cagla diyor ki:

  merhaba ben iphone 7 almistim fakat bir sure once telefonum birden bire kapandi acilmadi bir sure sonra ekranda pembe bir cizirti olustu telefon bir anda yeniden kapandi ve ekranda iki tane hareket eden cizgi olustu. tamire gonderdik ve bize orjinal ekran olmadigini soylediler fakat telefonu 3 hafta once teknosadan almistim ekranini hic degistirtmedim telefon su an elimde fakat acilmiyor acma tusuna bastigim zaman sadece siyah ekran biraz daha parliyor ne yapmam gerek

  • cskaraman diyor ki:

   Merhaba,
   Cihazınızın ekranı değişmediğine göre hakkınızı aramanız gerekiyor. Dilerseniz Apple müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir ya da tüketici hakem heyetine şikayet edebilirsiniz. Bunun dışındaki tek seçenek maalesef ücretli onarım.

 27. Şener uygun diyor ki:

  İyi günler iPhone 8 plus telefonum ekranı kırıldı garanti ve kaskosu devam henüz 6 ay oldu alalı gönderdim ekran takıldı geldi fakat dokunmatiğinde arıza var düzgün ve aktif çalışmıyor tekrar gönderdin benim talep ettiğim şekilde bir arıza görmemişler tekrar yolladılar şimdi telefon yine aynı uğraşıyoruz

  • cskaraman diyor ki:

   Merhaba Şener Bey,
   Maalesef bu tür olaylarla çok karşılaşıyoruz. Ancak garantinizin devamı açısından, sorunun mutlaka yetkili servis tarafından çözülmesi gerekiyor. Yani üzgünüm ama tekrar servise götürmeniz gerekiyor.

 28. Berkay diyor ki:

  Yan sanayi ekran 2-3 kere taktırdım, çok kalitesiz olduğu belli, anında çatlıyor. 2-3 kere değiştirmiş olsam bile şu an Orijinal ekran istesem taktırabilir miyim?

  • cskaraman diyor ki:

   Merhaba,
   Evet taktırabilirsiniz. Revize Orijinal olarak tabii. Ancak şunu belirtmekte fayda var. Orijinal ekran camı Gorilla Glass marka özel dayanıklı bir camdır. Revize orijinal olan üründeki cam aynı sağlamlıkta olmuyor malesef. Yani dikkatli kullanmak gerekiyor.

 29. ebru diyor ki:

  merhaba benim ekranimin ic kisimlari degilde uc tarafları çatladı yan sanayi cam taktırıyorum peki bana ileriye doğru skntısı olurmu.

  • cskaraman diyor ki:

   Merhaba Ebru Hanım,
   Yan sanayi ekranlar arasında kalite farkı olabiliyor. Bunu bilmeden sorunuza cevap vermemiz maalesef mümkün değil. Ekranda görüntü varsa ve dokunmatik sorunu yaşamıyorsanız “ekran değişimi” yerine “ön cam değişimi” tavsiye ederim. Sonuçta orijinal ekranınız değişmemiş olur. iPhone cam değişimi hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın.
   Teşekkürler.

 30. emre diyor ki:

  ekran değiştikten sonra lcd arka ısık ekranın alt kısmında özellikle 2 veya 3 noktada belirgin olarak görünüyor

  • cskaraman diyor ki:

   Merhaba Emre Bey,
   Ekranı biz mi değiştirdik bilemiyorum ama bu büyük ihtimalle basit bir durum. Ekran ile hemen arkasındaki panel arasında kalan toz parçaları olabilir. Ya da backlight bozuk olabilir. Biz yaptıysak hemen telafi edebiliriz.

 31. Meltem diyor ki:

  Merhabalar iPhone X telefonum Pupa yetkili teknik servis tarafından Apple onarım merkezinde 2000 tl karşılığında ekran değişimi yapıldı orjinal olduğunu söylediler garantiside devam ediyor acaba %100 orjinal ekran mıdır yada revizyonlu yoksa A kalite yan sanayi ekran mı kullanılmıştır

  • cskaraman diyor ki:

   Merhabalar Meltem Hanım, Pupa, Apple tarafından yetkilendirilmiş olduğundan bir yanlış olacağını sanmıyorum. Fiyatı da gayet makul. Apple’da kendi sitesinde aynı fiyatı veriyor. Ayrıca bildiğim kadarıyla Pupa’da ekran değişimi için cihazı Apple’a yolluyor. Değişen ekranla ilgili bir şikayetiniz var mı?

   • Meltem diyor ki:

    Hayır bi şikayetim yok dokunmatik panel eskisi gibi çalışıyor görüntü kalitesi de oldukça iyi eskisinden bir farkı yok sadece sanki bana ekran çok siyah değil gibi geliyor ama diğer telefonların ekranlarıyla karşılaştırınca yine siyah duruyor Apple kendi tamir ettiği içinde bi yamuk yapacağınıda düşünmüyorum gerçide yine de bi şüphe oluyor tabii

 32. Nursel diyor ki:

  Merhaba iPhone X kullanıcısıyım ön camı kırıldı kaskoya göndereceğim A kalite orijinal ekran takacaklarını ve garantinin bozulmayacağını söylediler sizce bozulur mu

  • cskaraman diyor ki:

   Merhaba Nursel Hanım,
   Gerçek orijinal ekran yalnızca yetkili servis tarafından takılabilir. 3. Şahısların orijinal ekran tedarik etmeleri mümkün değildir. Kaskonuzun bu onarımı nerede yaptıracağını bilemediğimden dolayı bu sorunuza net yanıt veremiyoruz.

  • cskaraman diyor ki:

   Merhaba, bunu dışarıdan bakarak anlamanız mümkün değil. Biz de anlayamayız. İçeriden bakıldığında ekranın orijinal olduğunu gösteren bazı emareler olur ancak buralardan anlayabiliyoruz. Bizi çağırırsanız bu emareleri göstererek izah edebiliyoruz.

 33. Tuna Dursun diyor ki:

  Ne iyi insanlarsınız apple iphone arka kasa cebimde az yamuldu düğme izi kaldı garanti dışı kaldı ve cihazın onarımının imkansız olduğunuz söyleyip i6 için 1600₺ istediler, şimdi sizde i6 için ekran değilde orginal kasa varmıdır ? yada i6 kasasının yamulmuş yerini ısıtıp düzeltip yada orginal kasa varsa değiştirip ve ekranı değiştirmeden sadece sağ alt köşede vidayı biraz sıkıp yollarmısınız ?

 34. Şükrü diyor ki:

  5s camı yan sanayı olarak deyıstı servise gönderip orjinalini taktırıp garanti devam ederim

  • cskaraman diyor ki:

   Merhaba Enes Bey,
   Ekranınız Apple yetkili servisler dışında değişmesi durumunda maalesef garanti dışı kalacaktır.

Yorumlar kapalıdır.

Canlı Sohbet