Iphone Şarj Olmuyor mu? Kesin Çözüm Burada

Iphone Şarj olmuyor ise doğru yerdesiniz.

Iphone şarj olmuyor sorunu oldukça yaygın bir sorundur. Tüm Iphone modellerinde meydana gelen bu soruna bu yazımızda çözüm sunmaya çalışıyoruz.

Problemin giderilmesi için genellikle tamircilere gidip gereksiz yere masraf yapılıyor. Oysa ki bu sorun evde kendimiz de çözebiliriz. Daha önce ücretsiz olarak yapılabilen ahize ve hoparlör temizliğinden bahsetmiştik. Şimdi de iphone şarj olmama sorununu ücretsiz olarak nasıl çözebileceğinizi açıklıyoruz.

Iphone Şarj almama sorunu neden kaynaklanıyor?

Bunun çok basit bir açıklaması var. Ceplerimizde bulunan pamuğa benzer toz parçaları cihazımızın şarj soketi içine giriyor. Daha sonra bu pamuk içerideyken cihazımızı şarja takarken o tozları iyice içeri tıkmış oluyoruz. Böylece zamanla bu tozlar ve pamukçuklar birikiyor ve şarj kablosu tam olarak yerine oturmaz hale geliyor. Tabi kablo sokete tam oturmadığı için temassızlık oluşuyor sonuç olarak Iphone şarj olmuyor. Hatta kabloyu biraz bastırınca ve oynatınca şarj olduğunu görebilirsiniz.

Soketi Nasıl Temizleriz?

Bunun için ihtiyacınız olan temel malzeme, cihazın kutusundan çıkan sim kart yuvasını yerinden çıkartmaya yarayan küçük metal parça.

Iphone şarj almıyor

İğneyi dik bir şekilde soketin içine sokuyoruz. Biraz bastırmak suretiyle içerisindeki tozları dışarı çıkartıyoruz. Bunu yaparken çok dikkatli olmalısınız. Şarj soketi temizliği, alt resimde görebileceğiniz iletkenlere zarar vermeden yapılmalı. Aksi takdirde biraz masraf çıkacaktır.

Iphone şarj olmuyor

İşlemin tamamlandığını anlayabilmek için cihazınıza şarjınızı bağlayın. tam olarak oturması ve cihazınızın normal bir şekilde şarj olması gerekiyor. Hala Iphone şarj almıyor ise bizi arayın.

Hala Iphone Şarj Olmuyor mu?

Şarj soketi temizliği işlemini yapabileceğinizden emin değilseniz, bunu sizin yerinize ücretsiz olarak yapabiliriz. Cihazınızı bize getirmeniz yeterli.

Şarj soketinin tamamen temizlenmesine rağmen halen şarj olmuyor ise teknik müdahale gereklidir. Bu müdahale hassasiyet gerektirdiğinden ötürü profesyoneller tarafından yapılması gerekmektedir. Bu konuda bizden destek alabilirsiniz.

Iphone cihazlarınız için elimizden geldiğince bildiklerimizi paylaşmaya çalışıyoruz. Asıl işimiz Yerinde Iphone Servisi. Cihazınız arızalandığında ya da sormak istedikleriniz olursa bizi arayabilirWhatsapp‘tan yazabilir yada altta bulunan yorum kısmından da bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Sohbet