Yan Sanayi Iphone Ekran Sorun Çıkarır mı?

Yan sanayi Iphone ekran ile ilgili sorular, en çok muhattap olduğumuz konuların başında geliyor.

Yan sanayi Iphone ekran sorun çıkarır mı? Yan sanayi ekranın, orijinal Iphone ekrandan farkı nedir? Kaç çeşit yan sanayi ekran bulunur? Bu konulardan bahsedelim.

Yan Sanayi Iphone Ekran Sorun Çıkarır mı?

Yan sanayi ekranlar bir kaç çeşit olarak bulunabiliyor. Bu ekranlar kaliteleriyle birbirinden ayrılıyorlar. A Kalite AA kalite A+kalite ekran olarak da tabir edilen bu ekranları, fiziksel olarak birbirinden ayırt etmek neredeyse imkansız. Zira kimse B kalite ekran satmıyor. Dolayısıyla bu tabirler genelde Tahtakale uydurmasıdır diyebiliriz. Daha çok üretici firma kaynaklı kalite farkları bulunuyor. Bunların iyisini bulmak büyük oranda deneme yanılma yöntemiyle olabiliyor. Kimisinin renkleri soluk olurken, kimisinin dokunmatiği kendi kendine çalışabiliyor. Bunun yanı sıra orijinal ekrandan neredeyse ayırt edilemeyecek kadar iyi ekranlar da mevcut. Bizim karşılaştığımız kadarıyla aşağı yukarı her an ekrandan birinde sorun çıkıyor. (Biz verdiğimiz garanti ile birebir değişim yaparak müşteri memnuniyetini her zaman sağlıyoruz.)

yan sanayi ıphone ekran

Yan Sanayi Ekranın Orijinal Ekrandan Farkı Nedir?

Yan sanayi ekranlar genelde orijinal ekranlara göre bir parça daha soluk renkli olabilir. Sayfalarda gezinirken orijinal ekran kadar akışkan olmayabilir. Bu durum özellikle Iphone 7 ve üzeri cihazlarda yaşanıyor.

Kaç Çeşit Yan Sanayi Ekran Bulunur?

Yan sanayi Iphone ekranları daha çok fiyat aralığına göre düşünebiliriz. Buna göre;

Ucuz Iphone Ekranlar :

Bu ekranlarda arıza çıkma olasılığı çok yüksektir. Cihazınızdan soğumanıza sebep olur. Hatta cihazınız imitasyon Iphone’lara benzeyebilir.

A Kalite Iphone Ekranlar :

Genellikle bizim de kullandığımız ürünlerdir. Ortalama bir fiyatla bulunur ve kalite açısından tatmin edicidir. Fiyat performans ürünü arıyorsanız A kalite Iphone ekran kullanmalısınız.

Çin Orijinali Iphone Ekranlar :

Yine bir Tahtakale uydurmasıyla karşı karşıyayız. Bu ekranları neredeyse en keskin gözler bile orijinalinden ayırt edemez. Öyle ki çoğu yerde orijinal ekran olarak satışı yapılır. Oysa ki ürün orijinal değil yan sanayidir. Ancak maliyeti Orijinal ekrana çok yakındır.

Hangi Tür Yan Sanayi Iphone Ekran Taktıralım?

Bize sorarsanız bu konudaki hakkımızı orijinal ekrandan yana kullanırız. Çin orijinali ekranların fiyatları orijinale çok yakın olduğu için tercih etmeyiz. Ancak bütçeniz müsait değilse A Kalite yan sanayi Iphone ekran tercih edebilirsiniz. Ancak ucuz ekranlardan kesinlikle kaçınmanız gerekir.

Iphone ekranlar hakkındaki diğer yazılarımıza aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Cihazınıza Takılan iPhone Ekran Orijinal mi?

Iphone Ekran Değişimi

iPhone Revizyon Ekranın Orijinalinden Farkı Nedir?

iPhone Cam Değişimi ile Ekran Değişimi Arasındaki Fark Nedir?

Apple resmi ekran fiyatlarını burada bulabilirsiniz. Biz Cepciniz.com olarak talebinize göre Yenilenmiş Orijinal ekran ya da Yan Sanayi Ekran kullanıyoruz. Güncel fiyatlar ve orijinal iPhone ekran fiyatları için lütfen aramaktan çekinmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Sohbet